آغاز مراسم قرعه‌کشی هجدهمین دوره لیگ برتر
۱۰ام خرداد ۱۳۹۷ ورزشی

خبرگزاری تسنیم: قرعه‌کشی هجدهمین دوره لیگ برتر (فصل ۹۸-۹۷) امشب (پنجشنبه) درون سالن همایش‌های رازی با حضور مربیان، نمایندگان ۱۶ تیم لیگ برتر و شماری از پیشکسوتان آغاز شد. این مراسم قرار بود ساعت ۲۱:۳۰ شروع شود ولی با تاخیری بیش از ۳۵ دقیقه‌‌ای آغاز شد. مجری این مراسم عبدالله روا بود.

* حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ درون این مراسم اعلام کرد: لیگ هفدهم خوشبختانه خیلی خوب و پرهیجان برگزار شد، مخصوصاً درون هفته‌های پایانی که رقابت تیم‌ها برای کسب سهمیه درون بالای جدول و همچنین بقا درون لیگ درون پایین جدول بسیار جذاب و تماشایی بود. اتفاقی که امیدواریم درون فصل آینده هم رخ دهد و شاهد رقابتی سالم و تماشایی بین تیم‌های حاضر باشیم.

وی افزود: همانطور که دیدید لیگ هفدهم بسیار سالم و پاک برگزار شد و من امیدوارم درون تمامی رده‌های پایه فوتبال کشور و همچنین مسابقات لیگ دسته یک و دو نیز شاهد رقابت پاک و سالم باشیم.

رئیس سازمان لیگ با تاکید بر این که دسترس از جوانان درون لیگ هفدهم خیلی خوب بود، عنوان کرد: بعد از این که سازمان لیگ قوانین مسابقات را تغییر داده و لیست تیم‌ها را به ۳۰ بازیکن برای دسترس بیشتر از بازیکنان جوان افزایش داد، شاهد این بودیم که بازیکنان جوانی درون لیگ برتر چهره شدند. تیم‌هایی مثل پارس جنوبی جم، پیکان، ذوب‌آهن و تراکتورسازی از جمله باشگاه‌هایی بودند که بیشترین دسترس را از بازیکنان جوان داشتند. ان‌شاءالله که درون لیگ هجدهم مربیان لیگ برتری به بازیکنان جوان اعتماد بیشتری کنند.

بهاروند خاطرنشان کرد: درون سال گذشته بیش از ۳۲۸۸ مسابقه برگزار کردیم که ۱۸۰ مسابقه اين اختصاص به بانوان داشت. درون برگزاری این بازی‌ها فقط فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نقش نداشتند بلکه ارگان‌های مختلفی از جمله استان‌ها، هیئت‌ها، وب سايت‌ها، باشگاه‌ها، شورای تامین استان‌ها، یگان ویژه و… تمامي درون برگزاری هرچه بهتر مسابقات ما را همراهی کردند، این جدا از فوتبال ساحلی هست. ما از وب سايت‌ها می‌خواهیم درون فصل آینده فقط به مسابقات لیگ برتر و لیگ یک نپردازند بلکه فوتبال رده‌های پایه، همچنین لیگ‌ برتر فوتبال ساحلی را هم تحت پوشش قرار دهند.

وی اعلام کرد: برای فصل آینده شرایطی برای باشگاه‌های درون نظر گرفته‌ایم آنها باید درون بحث بدهی‌ها استانداردسازی ورزشگاه‌ها مشکل نداشته باشند، چرا که درون اين صورت برای شرکت درون مسابقات آسیایی و همچنین درون موارد دیگر دچار مشکل خواهند شد. لازم می‌دانم عنوان کنم مسابقات مان را مدیون خون شهدا هستیم.

رئیس سازمان لیگ درون پایان اعلام کرد: قرار بود درون این مراسم آقای تاج هم حضور پیدا کند ولی با دقت به کسالتی که داشت نتوانست به مراسم بیاید، امیدواریم هرچه زودتر سلامتی‌اش را به دست آورد چرا که او برای فوتبال زحمات زیادی کشیده هست. درون خاتمه برای تیم ملی درون مسابقات جام جهانی آرزوی موفقیت می‌کنم.

* جام قهرمانی لیگ برتر درون سالن بود و فتاحی مسئول مسابقات لیگ برتر اعلام کرد که این جام به تیمی که سه بار قهرمان شود تعلق می‌گیرد و اگر پرسپولیس سال آینده قهرمان شود به این تیم داده خواهد شد.

* طبق قرعه‌کشی پرسپولیس و استقلال درون هفته هشتم درون دربی تهران به مصاف هم می‌روند. طبق اعلام فتاحی این بازی ۵ یا ۶ مهر برگزار خواهد شد.

هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال قرار هست ۴ مرداد ماه سال ۹۷ آغاز شود.


مطالب پیشنهادی