اتفاق بی نظیر برای ایران درون جام جهانی
۱۱ام تیر ۱۳۹۷ ورزشی

اتفاق بی نظیر برای ایران درون جام جهانی

برخلاف ۴ دوره قبلی حضور ایران درون جام جهانی، هیچ کدام از هم گروهی های ایران نتوانستند به جمع ۸ تیم برتر جام جهانی برسند.

به گفته “توپ ۹۰″، غیرقابل باور هست ولی اسپانیا نیز همچون پرتغال از جام کنار رفت. دو تیمی که ایران و مراکش را حذف کرده بودند و دو شانس اصلی قهرمانی محسوب می شدند، خیلی زود و درون مقابل تیم های غیر مدعی شکست خوردند و حالا باید بار سفر بسته و به کشور برگردند.
این نخستین بار هست که تمام هم گروهی های ایران، درون مرحله یک هشتم نهایی حذف می شوند! درون جام جهانی ۱۹۷۸ تیم ملی پرو درون مرحله یک چهارم نهایی به برزیل باخت و حذف شد ولی هلند تا فینال پیش رفت و درون بازی نهایی مغلوب تیم میزبان یعنی آرژانتین شد.
۲۰ سال بعد، یکی از هم گروهی های ایران یعنی یوگسلاوی درون یک هشتم به هلند باخت و حذف شد ولی آلمان به جمع ۸ تیم برتر رسید و به کرواسی باخت. خیلی از بازیکنان اين دوره، همین حالا نیز معتقدند ایران می توانست اين دوره از مرحله گروهی صعود کند.درون ۲۰۰۶ پرتغال و مکزیک از گروه ایران صعود کردند. مکزیک درون هشتم نهایی و درون دقایق ابتدایی از آرژانتین پیش افتاد ولی سپس ۳ گل خورد و حذف شد. ولی پرتغال شگفتی سازی کرد و با حذف بزرگانی چون انگلستان و هلند، به نیمه نهایی رسید. اين ها درون نیمه نهایی با پنالتی زیدان مغلوب فرانسه شدند.
۸ سال بعد نیز از گروه ایران آرژانتین توانست تا فینال پیش برود و آنجا مغلوب آلمان گشت.
ولی این بار هیچ کدام از هم گروهی های ایران نتوانست درون جمع ۸ تیم برتر یا مراحل بالاتر حضور داشته باشند. این اتفاق نادر درون حالی رخ داد که پیش از جام، گروه B را گروه مرگ جام جهانی می دانستند ولی با شروع مسابقات و برکناری لوپتگی، مشخص شد نه اسپانیا تیم همیشگی هست و نه پرتغال.
سلسائوی اروپا شب گذشته مغلوب اروگوئه شد و اسپانیا نیز دقایقی قبل درون اوج بهت و حیرت به روسیه باخت.مطالب پیشنهادی