اخراجی‌های 2 با شرکت جباری و شهباززاده
۱۹ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

ایران ورزشی: سرانجام وینفرید شفر تصمیم نهایی درباره دو بازیکن استقلال را گرفت و آنها را درون لیست خروجی قرار داد. گرچه پیش از این تصمیم توفیقی مسئول نقل و انتقالات استقلال، نيوز از اخراج دو بازیکن درون صفحه اینستاگرامش داده بود ولی  درون نهایت این نيوز از سوی سرمربی استقلال تایید شد و جباری و شهباززاده از لیست نیم فصل دوم استقلال کنار گذاشته شدند. این‌ تصمیم  پایان بلاتکلیفی دو بازیکنی هست که درون روزهای گذشته مدام زمزمه اخراج‌شان شنیده می‌شد. حالا هم جباری می‌تواند تیم جدیدی را برای ادامه فوتبال گزينش کند و هم شهباززاده. درباره شهباززاده می‌دانیم که ظرف امروز یا فردا با باشگاه ذوب‌آهن قرارداد امضا خواهد کرد و شاگرد قلعه‌نویی خواهد شد.

شهباززاده فصل پیش هم تلاش بسیاری برای بازی درون تراکتورسازی که اين زمان امیر قلعه‌نویی را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود می‌دید، داشت ولی به دلیل محرومیت این باشگاه از نقل و انتقالات نتوانست به جمع تبریزی‌ها ملحق شود و برای امیر بازی کند. او حالا می‌تواند به آرزویی که داشت، برسد و این بار درون اصفهان شاگرد مربی باسابقه ذوبی‌ها شود

. ولی درباره جباری خبرهای ضد و نقیضی می‌شنویم. برخی اعتقاد دارند که جباری علاقه‌ای به ادامه فوتبال بازی کردن ندارد که این نيوز نمی‌تواند از حقیقت دور باشد؛ به این دلیل که جباری صحبتی از عقد قرارداد جديد با تیمی نکرده هست. شماره ۸ استقلال درون روزهایی که از استقلال دور بود هیچ گاه درباره رفتن به تیم جدیدی حرف نزد و حتی مذاکراتی که تیم‌های مشکی‌پوشان و گسترش فولاد با او داشتند را بی‌پاسخ گذاشت. رویه جباری کاملا بیانگر بی‌میلی او برای ادامه فوتبال هست.

حال ممکن هست این بی‌میلی منجر به انجام بازی خداحافظی درون همین استقلال شود و یا ممکن هست او نیز به مانند خیلی از فوتبالیست‌های بزرگ ایران بدون خداحافظی از دنیای فوتبال برود. به هرحال ماجرای جباری نسبت به آنچه درون انتظار شهباززاده هست کاملا متفاوت جلوه می‌کند.

استقلال بازیکن جدید نمی‌گیرد!

کنار گذاشتن دو بازیکن از استقلال این سوال را به وجود آورده که تصمیم‌گیران باشگاه استقلال به جای اخراجی‌ها چه بازیکنانی را به خدمت می‌گیرند.

درون این باره باشگاه استقلال هیچ توضیح شفافی نداده که این رویه ممکن هست ناشی از بی‌میلی آنها برای جذب بازیکن جدید باشد. احتمالا مسوولان باشگاه استقلال برای اینکه عرصه را برای دیگر بازیکنان باز بگذارند و از بار حاشیه‌ها بکاهند اقدام به کنار گذاشتن این دو بازیکن کرده‌اند.

از نگاه مسوولان استقلال به خصوص مدیرعامل این باشگاه، مجتبی جباری عنصر سازنده‌ای محسوب نمی‌شود و حتی ادامه حضورش با حاشیه‌هایی همراه خواهد بود. درباره شهباززاده هم ممکن هست شفر همین نظر را داده باشد و سرمربی استقلال برای اینکه عرصه را برای بازیکنان جوانی همچون برزای و کریمی باز کند، شهباززاده را درون لیست خروج قرار داده هست.

 اینکه بازخورد تصمیم مسوولان باشگاه استقلال درون اخراج این دو بازیکن چیست، ظرف روزهای آتی مشخص خواهد شد. ولي جباری که زمان‌هاست از استقلال کنار گذاشته شده و تنها  نيوز اخراج او رسمی اعلام نمی‌شد. درباره شهباززاده هم اگر تردیدی وجود داشت حالا با تصمیمی که مسوولان استقلال گرفته‌اند تکلیف این بازیکن هم مشخص شده هست.


مطالب پیشنهادی