الدحیل قطر 3 - 1 ذوب آهن، شکست ناباورانه ذوب آهن
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ ورزشی

گفته بازی الدحیل قطر- ذوب آهن 23/11/96

شاگردان امیر قلعه نویی درون حالی که نیمه اول را به سود خود به پایان رسانده بودند درون نیمه دوم و با فرصت طلبی مهاجمان حریف و اشتباهات بازیکنان خودی نتیجه نهایی بازی را از دست دادند.


به گفته “توپ ۹۰″، درون حالی که ذوب آهنی ها درون نیمه اول بازی بابرنامه ای به انجام رسانده بودند و توانشتند به دروازه حریف دست پیدا کنند. درون نیمه دوم و به دلیل دفاع بیش از حد خود و فشار شدید مهاجمان حریف بالاخره زمام امور را از دست خود رها شدن دیدند و درون دقایق کوتاهی سه بار دروازه خود را باز شده دیدند تا درون نهایت با شکست تلخی اولین بازی خود را درون لیگ قهرمانان به پایان برسانند.

هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸، دوشنبه ۲۳/۱۱/۹۶، ساعت ۱۶:۴۵، ورزشگاه عبداله بن خلیفه

داور: ساتو ریوجی(ژاپن)                            کمک ها: ساچارا تورو، یاماتوشی هیروشی (ژاپن)

الدحیل قطر:

 • کلود امین
 • محمد موسی
 • لوکاس مندز
 • بسام هشام
 • کریم بوضیاف(۳۱ سلطان البرک)
 • علی عفیف
 • مراد ناجی
 • نام تائه هی
 • علی المعز(۶۸ اسماعیل محمود)
 • یوسف المساکنی
 • یوسف العربی

سرمربی: جمال بلماضی

ذوب آهن ایران:

 • رشید مظاهری
 • خالد شفیعی
 • وحید محمدزاده
 • میلاد فخرالدینی
 • حمید بوحمدان
 • جرج ولسیانی
 • قاسم حدادیفر(۷۳ اکبر ایمانی)
 • سیدمحمدرضا حسینی
 • بختیار رحمانی(۶۶ ربیع عطایا)
 • مرتضی تبریزی(۷۷ مهدی رجب زاده)
 • کی روش استنلی

سرمربی: امیر قلعه نویی

کارت زرد:

بسام هشام(۳+۴۵)- نام تائه هی(۶۸)  از الدحیل
استنلی کی‌روش(۴) از ذوب آهن

شرح گل‌ها:

الدحیل ۰ ذوب آهن ۱(دقیقه ۱۳، استنلی کی‌روش): حرکت تند و تیز ذوبی ها بازیکنان قطری را غافلگیر کرد و ارسال بلند هافبک ذوبی ها با چند ضربه سر به تبریزی رسید و او نیز با ضربه سر تیرک دروازه الدحیل را به لرزه درآورد و توپ بازگشتی را نیز استنلی کی‌روش موفق شد با ضربه ای سر و شیرجه ای دروازه حریف را باز کند.

الدحیل ۱ ذوب آهن ۱(۷۴، کریم بودیاف): فشار بیش از حد قطری ها بالاخره درون این دقیقه نتیجه داد شوت محکم مساکنی به زیبایی توسط مظاهری دفع شد ولی ضربه ریباند را بودیاف تبدیل به گل کرد. گلی که با اشتباه محرز مدافعان ذوب آهن به حریف تقدیم شد.

الدحیل ۲ ذوب آهن ۱(۷۶، کریم بودیاف): تنها دو دقیقه بنابراين از باز شدن دروازه ذوبی ها، یک ارسال دیگر بازهم با تعلل بازیکنان ذوب آهن به بودیاف رسید تا او با پروازی بلند توپ را با ضربه سر وارد دروازه ذوبی ها کند.

الدحیل ۳ ذوب آهن ۱(۸۴، مساکنی): مدافعان ذوب آهن اشتباهات مرگبار خود را درون این دقیق تکمیل کردند و با کمترین مزاحمت برای بازیکنان حریف، موقعیتی استثنایی برای الدحیلی ها به وجود آوردند و درون نهایت مساکنی با ضربه ای دقیق سومین گل تیم میزبان را به ثمر رساند.

شرح بازی:

ذوبی ها درون حالی که می توانستند با امتیاز قطر را به سوی ایران ترک کنند درون نهایت با شکست به کار خود پایان دادند تا اولین سه امتیاز خود را از دست بدهند. 
بازی با حملات نصفه و نیمه دو تیم درون ابتدای بازی آغاز شد و شاگردان هر دو مربی به دنبال دست یافتن به میانه میدان بودند که درون این میان ذوبی ها عملکرد بهتری از حریف داشتند و توانستند به گل برتری نیز دست پیدا کنند. هرچند بنابراين از این گل آنها یکی دو حمله مهم دیگر نیز روی دروازه حریف خود داشتند ولی درون نهایت موفق به دبل کردن نشدند. درون طرف دیگر قطری ها سعی درون آزمودن شانس خود را برای باز کردن دروازه ذوب آهن داشتند که دو سه بار با سوپرواکنش های رشید مظاهری به بار ننشست. 
درون نیمه دوم ولی اوضاع به گونه ای دیگر پیشرفت و از همان دقایق ابتدایی حملات الدحیل روی دروازه ذوبی ها آغاز شد و فشار بیش از اندازه این تیم دفاع صرف ذوبی ها سبب بالا رفتن ضریب خطا درون مدافعان تیم مهمان شد و همین موضوع نیز سبب تا طی سه اشتباه فاحش دروازه ذوبی ها باز شود و مشکلی که درون دیدارهای اخیر برای این تیم مسئله ساز شده بود درون این د یدار نیز گریبان این تیم را بگیرد و درون نهایت موجبات اولین شکست آسیایی ذوبی ها را فراهم آورد.

دقایق حساس:

دقیقه ۵: شوت قدرتمند عفیف بازیکن تیم الدحیل با فاصله از بالای دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۱۴: یک دقیقه بنابراين از گلزنی ذوبی ها حمله سریع قطری ها انجام گرفت ولی ضربه ارسالی این تیم با ضربه سر کی روش از روی دروازه ذوبی ها دور شد. 
دقیقه ۱۸: خطای بوحمدان، چسبیده به محوطه جریمه یک ضربه ایستگاهی به الدحیل داد. ضربه فنی بازیکن قرمز پوش از این ضربه ایستگاهی دروازه ذوبی ها را به شدت با خطر روبرو کرد ولی واکنش استثنایی رشید مظاهری مانع از ورود توپ به دروازه خودی شد. 
دقیقه ۲۲: یک موقعیت دیگری برای ذوبی ها درون این دقیقه شکل گرفت ولی ضربه خوب کی روش با واکنش امین لکومته مهار شد.

دقیقه ۳۶: ارسال مراد ناجی از کناره چپ خط دفاعی ذوبی ها با ضربه سر خطرناک یوسف العربی دروازه ایرانی ها را تهدید کرد ولی این توپ از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۴۶: اولین حمله بازی درون نیمه دوم توسط ذوبی ها شکل گرفت ولی پرتاب بلند اوت توسط خالد شفیعی و ضربه سر وحیدزاده توسط مدافعان قطری دفع شد.

دقیقه ۵۳: فشار قطری ها با یک شوت خطرناک دروازه ذوبی ها را به خطر انداخت ولی با وجود به زمین خوردن توپ، گلر ملی پوش ذوبی ها باز هم با یک واکنش دیدنی و به موقع دیگر، توپ را به کرنر فرستاد. 
دقیقه ۵۶: حمله ذوبی ها درون حالی که بنابراين از برخورد به دست مدافع الدحیل مشکوک به پنالتی بود با شوت محکم حسینی دروازه حریف را تهدید کرد ولی این ضربه از بالای دروازه به بیرون رفت. 
دقیقه ۷۰: حرکت تند و تیز الدحیلی ها که درون این دقایق روی دروازه ذوبی ها خیمه زده اند چیزی نمانده بود تا دروازه ذوبی ها را باز کند ولی این توپ راهی به دروازه این تیم نیافت.

بهترین بازیکن:

کریم بودیاف بهترین بازیکن این دیدار بود. درون شرایطی که تیم قرمز پوش با دو گل از حریف خود عقب بود دو فرصت طلبی از این مهاجم دو گل حیاتی برای قطری ها به دنبال داشت. 
ولي درون میان ذوبی های حاضر درون میدان نیز باید از رشید مظاهری نام برد. با وجود اینکه او سه بار دروازه خود را باز شده دید ولی بارها با واکنش های استثنایی مانع از باز شدن بیشتر دروازه تیمش شد.

اتفاق ویژه:

اشتباهاتی که ذوب آهن درون دیدار امروز داشت درون بازی های اخیر این تیم درون لیگ برتر نیز به چشم می آمد. مدافعان ذوب آهن درون سه گلی که ذوبی ها درون اولین بازی مرحله گروهی دریافت کردند مرتکب اشتباهات فاحشی شدند تا این تیم نتواند از تنها گل خود دفاع کند و درون نهایت با شکست بازی را به اتمام برساند.


مطالب پیشنهادی