اولتیماتوم کی روش به دژاگه
۱۲ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

ایران ورزشی: قرارداد میلیون دلاری یکی از دلایلی هست که دژاگه به هر پیشنهادی پاسخ مثبت نمی‌دهد و اين را نمی‌پذیرد. درباره اشکان این را می‌دانیم که بازیکن گرانقیمتی هست که با مبالغ پایین پیراهن باشگاهی جدید را نمی‌پوشد. برای اشکان هم شخصیت و قدمت تیم مهم هست و هم بحث مالی. به همین خاطر او المپیاکوس را گزينش نکرد و حالا شنیده می‌شود قصد حضور درون لیگ انگلیس را دارد. او یک مشتری از چمپیونشیپ دارد که باید دید تکلیف مذاکره‌ها به کجا می‌رسد.

درون فاصله چند ماه تا آغاز جام جهانی ۲۰۱۸، چند ستاره تیم ملی وضعیت مبهمی درون رده باشگاهی دارند و مشخص نیست آیا درون نقل و انتقالات زمستانی می‌توانند تیم جدیدی را برای ادامه فوتبال خود گزينش کنند یا نه؟ اولتیماتوم کی‌روش که گفته بود بازیکنان تیم ملی باید درون باشگاه‌های خود بازی کنند سبب شده تا این چند بازیکن برای‌ گزينش تیم و بازی درون رده باشگاهی ترغیب شوند و مذاکره با باشگاه‌های مختلف را آغاز کنند.

اشکان دژاگه و علیرضا حقیقی ستاره‌هایی هستند که وضعیت باشگاهی‌شان مبهم هست و تقریبا بدون تیم هستند. ماجرای حقیقی کمی متفاوت هست. او به تازگی فصل را با اسکیلستونا به پایان رسانده و منتظر آغاز نقل و انتقالات زمستانی هست تا تیم جدید خود را گزينش کند. درباره دژاگه ولی نقدهایی وجود دارد. بخصوص که او از ابتدای فصل تا امروز درون هیچ بازی رسمی باشگاهی به میدان نرفته و فقط تمرین انفرادی را درون دستور کار قرار داده هست.

کی‌روش به کاپیتان اول تیم ملی ایران دل بسته و حساب ویژه‌ای روی او باز کرده. اطمینان کی‌روش به توانایی‌های اشکان دژاگه به حدی هست که او را بدون حتی یک بازی درون سطح باشگاهی به تیم ملی دعوت می‌کند، نام او را درون ترکیب اصلی می‌نویسد و حتی بازوبند کاپیتانی را درون حضور جلال حسینی، کریم انصاری‌فرد و احسان حاجی صفی درون اختیارش قرار می‌دهد.

این دوری از بازی درون باشگاه ولي نباید بیشتر از اینها ادامه پیدا کند. دژاگه این را می‌داند و ولي کی‌روش هم درون پیغام‌هایی این مساله را به گوش کاپیتان خود رسانده. همین سبب شده تا اشکان به تقلا بیفتد و برای بازی درون یک باشگاه جدید مذاکره‌های خود را آغاز کند. مدیر نرم افزار‌های او نیز  دست به کار شده و درون اروپا مشغول رایزنی هست تا یک پیشنهاد چرب و نرم را برای کاپیتان تیم ملی ایران مهیا کند.

المپیاکوس مشتری جدی جذب دژاگه بود. مدیر نرم افزار دژاگه همان مدیر نرم افزار‌ای هست که احسان حاجی‌صفی و کریم انصاری‌فرد را به المپیاکوس برده و قرارداد آنها را مدیریت کرده هست. با دقت به رابطه مناسب و حسنه این مدیر نرم افزار با مدیران باشگاه المپیاکوس و همچنین حضور دو بازیکن به نام‌های احسان حاجی‌صفی و کریم انصاری فرد، صحبت از حضور دژاگه درون این تیم یونانی بود ولی به نظر می‌رسد کاپیتان تیم ملی ایران به پیشنهاد المپیاکوس پاسخ منفی داده و نمی‌خواهد فوتبال خود را درون این کشور دنبال کند.

سیدنی استرالیا که یکی از تیم‌های قدرتمند فوتبال استرالیا محسوب می‌شود نیز برای جذب دژاگه پیشقدم شد ولی کاپیتان تیم ملی ایران این پیشنهاد را رد کرد تا همچنان دوران دوری از بازی باشگاهی را سپری کند. سیدنی پیشنهاد مناسبی به دژاگه داده بود ولی انگار اشکان فعلا قصد حضور درون فوتبال آسیا و بازگشت به قاره کهن را ندارد.

قرارداد میلیون دلاری یکی از دلایلی هست که دژاگه به هر پیشنهادی پاسخ مثبت نمی‌دهد و اين را نمی‌پذیرد. درباره اشکان این را می‌دانیم که بازیکن گرانقیمتی هست که با مبالغ پایین پیراهن باشگاهی جدید را نمی‌پوشد. برای اشکان هم شخصیت و قدمت تیم مهم هست و هم بحث مالی. به همین خاطر او المپیاکوس را گزينش نکرد و حالا شنیده می‌شود قصد حضور درون لیگ انگلیس را دارد. او یک مشتری از چمپیونشیپ دارد که باید دید تکلیف مذاکره‌ها به کجا می‌رسد.

جدا از تمامي این پیشنهادها، نگاه دیگر اشکان و بهتر بگوییم آرزوی او بازگشت به هرتابرلین هست. باشگاهی که دژاگه را به سطح نخست فوتبال آلمان معرفی کرد. دژاگه درون یکی از مصاحبه‌های خود گفته بود آرزو دارد روزی به بوندس‌لیگا برگردد و پیراهن هرتابرلین را بپوشد. شاید اشکان زمان را می‌کشد تا به این آرزوی خود برسد. آرزویی که وقوعش درون این مقطع زمانی و ولي دور بودن اشکان از سطح باشگاهی کمی بعید به نظر می‌رسد. بخصوص که هرتابرلین شرایط مناسبی درون بوندس‌لیگا دارد و درون رده دهم جدول قرار گرفته هست. انتقال دژاگه به ولفسبورگ درون فصل قبل هم به قدری نا‌امیدکننده بود که هیچ تیمی – حتی هرتابرلین – درون بوندس‌لیگا برای جذب دژاگه پیشقدم نمی‌شود.

زنگ خطر برای ستاره تیم ملی به صدا درون آمده و او چند هفته دیگر زمان دارد تا پیراهن یک تیم باشگاهی را بر تن کند. درون غیر این صورت شاید صبر کارلوس کی‌روش هم لبریز شود و بر‌خلاف میل باطنی‌اش تصمیم جدیدی درون مورد دژاگه بگیرد. تصمیمی چون خارج کردن کاپیتان از ترکیب اصلی تیم ملی.


مطالب پیشنهادی