باز هم دربی تهران و و میهمان ویژه
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ ورزشی

گویا قرار شده رییس فیفا روز دهم اسفند درون تهران باشد و بازی برگشت پرسپولیس و استقلال درون لیگ هفدهم را تماشا کند. جانی اینفانتینو ولي درون سفر احتمالی اش به تهران نرم افزار های دیگری هم خواهد داشت، ولی اگر اتفاق خاصی رخ ندهد او داربی۸۶ پایتخت را نیز از نزدیک می بیند. اتفاقا اصل نگرانی مربوط به همین بخش از ماجراست؛

اینکه مهم ترین نمایش فوتبال باشگاهی ایران درون مقابل دیدگان مرد اول فیفا آنقدر زشت و کسل کننده از آب درون بیاید که او درون مورد تعداد سهمیه های آسیا برای حضور درون جام جهانی هم تجدید نظر کند! ولي انصافا این چند سال آخر داربی ها قشنگ تر شده اند؛ مثل پیروزی سه بر دو پرسپولیس درون داربی ایمون زاید یا برد سه بر دو پارسال استقلال. حتی مساوی یک بر یک دو تیم درون دیدار رفت لیگ پانزدهم هم جذاب بود و با سریال تساوی های یک دهه قبلش فرق داشت، ولی هنوز داربی تهران از نظر فنی خیلی به هوادارانش بدهکار هست و سهم بازی های چرک و دوست نداشتنی درون اين بیشتر از مسابقات جذاب و به یادماندنی هست. به این ترتیب همچنان این خطر وجود دارد که رییس فیفا درون تهران شاهد نوعی از بازی تدافعی و بکش زیرش باشد که او را اساسا بابت گزينش شعلش پشیمان کند!
هنوز یادمان نرفته فرانکو باره سی که به عنوان تماشاگر ویژه داربی برگشت لیگ دوازدهم به تهران دعوت شده بود، چطور ۹۰دقیقه روی صندلی اش زجر کشید. ستازه سال های دور روسونری درون اين زمان به دعوت محمد رویانیان به کشورمان سفر کرده بود، ولی گل سر سبد بازی های لیگ ایران چنان خالی از موقعیت و ملال آور از کار درآمد که بنده خدا باره سی فقط خمیازه می کشید و بر بخت بدش لعنت می فرستاد. اين داربی بدون گل درون بهمن ماه۹۱ آنقدر زشت بود که اسطوره میلان بعد از مسابقه تمامي تعارفات و آداب میزبانی و میهمانی را کنار گذاشت و اعلام کرد: «واقعا به این می گویید داربی؟» ولي اجازه بدهید کمی امیدوار باشیم که این بار حضور مربیان خارجی درون شهرآورد، سبب افزایش سطح کیفی این بازی شود و آبروی فوتبال ایران را جلوی صاحب اصلی اش بخرد.


مطالب پیشنهادی