به پیراهن راموس و رونالدو نرسیدم
۲۰ام تیر ۱۳۹۷ ورزشی

ایسنا: به نقل از کانال فوتبال سوئد، سامان قدوس پارسال تصمیم گرفت تیم ملی ایران را گزينش کند و درون ادامه شاگرد کی‌روش درون جام جهانی روسیه شد. او درون هر سه بازی ایران درون جام جهانی به عنوان بازیکن جانشین به میدان آمد و بازی کرد. او اکنون به سوئد بازگشته و درون تیم اوسترشوند فعالیت خود را از سر گرفته و موفق شد یکی از گل‌های تیمش را نیز درون لیگ سوئد برابر هامارابی به ثمر برساند.

سامان قدوس درون ابتدا اعلام کرد: خیلی‌ها فکر می‌کردند من انگیزه زیادی برای همراهی تیمم نداشته باشم ولی جدال با هامارابی نیاز به انگیزه زیاد ندارد. امروز ۲۱ هزار نفر به ورزشگاه آمد. شاید خیلی‌ها به خاطر حذف سوئد ناراحت بودند یا درون تعطیلات باشند ولی این تعداد تماشاگر هم خوب هست.

این بازیکن درباره حضور درون جام جهانی و بازی درون تیم ملی ایران اعلام کرد: بعد از جام جهانی من ۸-۷ روز استراحت داشتم. به یونان رفتم و سعی کردم چند روز اصلا به تمرین فکر نکنم. کمی سرما خوردم. مربی به من اعلام کرد می‌توانم درون این بازی تعویض شوم ولی من گفتم خیر دوست دارم به تیمم کمک کنم. کمی احساس درد و خستگی دارم.

قدوس: به پیراهن راموس و رونالدو نرسیدم

او درون پاسخ به این سوال که چه فرقی بین بازی درون تیم ملی ایران و باشگاهش اوسترشوند هست اعلام کرد: بحث تاکتیکی و انگیزشی و ولي مسائل دفاعی وجود دارد. درون تیم ملی خیلی مهم هست که برای موفقیت، عملکرد دفاعی خوبی داشته باشیم. ما درون ایران مدافعان خوبی داریم. این فرق اساسی هست. من نمی‌توانم خیلی کارهایی که درون اوسترشوند می‌کنم را درون تیم ملی ایران انجام دهم. من تجربه خوبی از بازی درون جام جهانی به دست آوردم. هم از جلسات تمرینی و هم از بازی‌ها و تجربه من خیلی بیشتر شد. خیلی مشتاق بازی با اسپانیا بودم. ولي من بعد از بازی اصلا خوشحال نبودم. اين‌ها خیلی بهتر از اين چیزی بودند که فکر می‌کردم. با این حال دیدن ستاره‌های فوتبال جهان و تکنیک‌شان درون زمین بازی لذت‌بخش بود.

با وجود حذف ایران درون مرحله گروهی استقبال گسترده‌ای درون ورود این تیم به ایران شد. درون همین رابطه قدوس اعلام کرد: ما ساعت ۵ صبح به ایران رسیدیم ولی جمعیت کثیری آنجا منتظر ما بودند. شور و شوق زیادی داشتند و ما را تشویق می‌کردند. ملاقات با این افراد بسیار لذت‌بخش و جالب دقت بود.

هافبک تیم ملی فوتبال ایران درون ادامه صحبت‌های خود درباره بهترین خاطره‌ای که از این جام دارد اعلام کرد: بهترین خاطره من مربوط به بازی نخست ما مقابل مراکش می‌شود که من به زمین آمدم و یک خطا گرفتم که اين ضربه ایستگاهی وارد دروازه حریف شد و ما به گل رسیدیم. این خاطره‌ای هست که هیچ وقت فراموش نخواهم کرد.

قدوس درون پایان صحبت‌های خود درباره این که پیراهن کدام ستاره را درون جام جهانی گرفت اعلام کرد: من دوست داشتم پیراهن یک بازیکن از اسپانیا را داشته باشم. وقتی از سرخیو راموس سوال کردم که می‌توانم پیراهنت را داشته باشم او اعلام کرد خیر. به خودم گفتم اگر از بازیکن دیگری هم سوال کنم حتما همین جواب را می‌دهد. فکر کردم خوب هست دیگر از بقیه این سوال را نکنم. فرد دیگری درون تیم ما پیراهن راموس را گرفت. برابر پرتغال من به رونالدو درون دقایق پایانی نزدیک شدم ولی او به تمامي فحاشی می‌کرد و به رختکن رفت. نمی‌خواستم دیگر به دنبال او بروم و گذاشتم که تنها باشد و این بار هم پیراهنی به من نرسید.


مطالب پیشنهادی