درایت والورده بر شور کونته غلبه کرد
۲۴ام اسفند ۱۳۹۶ ورزشی

به گفته ورزش ۱۱، امشب درون حالی بارسلونا درون ورزشگاه نیوکمپ چلسی را محو قدرت خود کرد و با درخشش فوق ستاره خود لیونل مسی که به تازگی فرزند سومش نیز به دنیا آمده با نتیجه ۳ بر ۰ و درون مجموع ۴ بر ۱ به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت که کمتر کسی پیش بینی این باخت سنگین را برای چلسی می کرد ولی انگار فرزند سوم مسی برای بلوگرانا و خود مرد فرا زمینی بسیار خوش یمن بود و فوق ستاره آرژانتینی موفق شد با دو گل و یک پاس گل نه تنها عملکرد بی نظیری از خود ارائه دهد بلکه گل های خود را درون لیگ قهرمانان اروپا سه رقمی کند دو به عدد ۱۰۰ برساند.

بارسلونا – چلسی
با دقت به بازی رفت دو تیم درون لندن پیش بینی می شد که شاگردان والورده از شانس بیشتری برای صعود برخوردارند ولی با دقت به سابقه بازی های دو تیم و نتایج خوبی که آبی های لندنی درون نیوکمپ گرفته بودند برخی از کارشناسان و طرفداران فوتبال شانس شاگردان کونته را نیز برای صعود کم نمی دانستند.

بارسلونا – چلسی
شاید اگر سناریوی بازی برعکس پیش می رفت و این شیرهای لندنی بودند که گل اول را می زدند، کار بارسلونا خیلی دشوار می شد و چلسی که درون دفاع اتوبوسی و ضد حمله تبحر دارد می توانست کار آبی اناری ها را تمام کند.

بارسلونا – چلسی
ولی نکته ای که درون بازی بارسلونا مخصوصا بعد از اینکه درون آغاز این فصل ارنستو والورده سکان دار هدایت بلوگرانا شد، به چشم می خورد زیرک و هوشمند بازی کردن شاگردان والورده هست. بارسایی ها دیگر مانند گذشته بی محابا به سمت دروازه حریف یورش نمی برند تا با ضد حملات حریف غافلگیر شوند. اين ها به موقع حمله می کنند، با سختکوشی و سرسختی دفاع می کنند و دروازه بانی نیز درون دروازه دارند که روز به روز پخته تر شده و قابل اتکاتر از گذشته از دروازه کاتالان ها محافظت می کند.

بارسلونا – چلسی
با دقت به این نکات بارسا دیگر تیمی نیست که به راحتی گل بخورد. کونته و شاگردانش درون این بازی از جایی لطمه خوردند که درون اين تبحر داشتند یعنی دفاع منظم و دسترس حداکثری از ضد حملات. ولی برخلاف پیش بینی ها این آبی اناری ها بودند که با حوصله بازی کردند و از فرصت های خود درون زمان های حساس و حیاتی بازی، نهایت بهره را بردند.
قبل از بازی دو تیم بارسلونا و چلسی درون تاریخ رویارویی هایشان آمار جالبی داشتند. تمامي چیز درون آمار وارقام دو تیم حکم به تساوی می داد. هر دو تیم ۵ بار برنده شده بودند ۶ بازی نیز با نتیجه مساوی خاتمه یافته بود، ولی این دیدار و برد قاطعانه بارسا درون نیوکمپ تعداد پیروزی های بلوگرانا را به عدد ۶ رساند تا تیم پر طرفدار کاتالانی علاوه بر صعود به جمع ۸ تیم برتر اروپا درون آمار نیز از چلسی پیشی بگیرد و قدرت خود را یک بار دیگر به رخ حریفانش بکشد.

ارنستو والورده
باید دید روز جمعه که مراسم قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان برگزار خواهد شد، شاگردان والورده با چه تیمی برخورد خواهند کرد. آیا شاهد ال کلاسیکو خواهیم بود یا تقدیر قرعه ای دیگر را برای مسی و یارانش درون بندر بارسلون رقم خواهد زد.
سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.


مطالب پیشنهادی