درون تبریز مورد میهمان‌نوازی قرار گرفتیم
۱۴ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

خبرگزاری تسنیم: وینفرد شفرد درون نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: بسیار خوشحالم که اینجا درون تبریز هستم. میهمان‌نوازی از فرودگاه با دسته گلی که به ما دادند، شروع شد. پزشک تیم به من اعلام کرد که برای اولین بار هست چنین میزبانی گرمی از تراکتوری‌ها می‌بیند و میزبانی این بار با تمام دفعات فرق دارد.

وی ادامه داد: خیلی خیلی خوب هست که درون مسیر خوبی قرار داریم. نه از بابت فوتبال بلکه درون مسائل خارج از زمین فوتبال هم روند خوبی داریم. خیلی خوب هست که استقلال را خارج از تهران هم دوست دارند و این تیم درون شهرهای دیگر هم طرفدار دارد. خیلی از بازی‌های خارج از خانه ما هواداران زیادی می‌آیند. این دفعه اولی هست که من به ایران آمدم و بازی‌های خارج از خانه این اجازه را به من می‌دهد، شهرهای دیگر را هم ببینم. فرهنگ بسیار متفاوتی درون ایران می‌بینم. قبلاً درون اهواز و مشهد بودم و الان هم خوشحالم درون تبریز هستم. خیلی‌ها گفتند اینجا شهر زیبایی هست و این خیلی هیجان‌انگیز هست که اینجا هستم . شنیدم یکی از بهترین فرش‌ها و شیرینی‌های جهان برای تبریز هست،‌ولی لطفاً این را به همسر من نگویید چون ممکن هست مشکل به وجود بیاید. درون راه زمین‌های فوتبال زیادی دیدم که نشان می‌دهد فوتبال را خیلی درون این شهر دوست دارید.

سرمربی تیم استقلال درون ادامه تصریح کرد: من خیلی سال هست که مربی هستم و جاهای زیادی فوتبال بازی کرده‌ام و فکر می‌کنم فوتبال می‌تواند خیلی‌ها را کنار هم جمع کند. امیدوارم بعد از بازی شرایط به نحوی باشد که تمامي با هم بگویند «یاشاسین» حالا درون مورد فوتبال، تیم آنالیز من چند بازی تراکتورسازی را آماده کرده بود که اين‌ها را دیدم. تراکتورسازی تیم بسیار قدرتمندی هست، این تیم خیلی خوب مقابل پرسپولیس بازی کرد. همین‌طور بازی مقابل استقلال خوزستان بسیار خوب بودند. به همین دلیل فردا باید با تمام توان مقابل این تیم بازی کنیم تا بتوانیم برنده شویم. می‌دانید که دو بازیکن ما به خاطر کارت زرد محروم هستند. جباروف و چشمی را به همین خاطر درون اختیار نداریم. از روز اولی که به استقلال آمدم، به تمامي بازیکنان گفتم ما ۱۱ یا ۱۸ بازیکن نداریم. ما تمامي بازیکنان را نیاز داریم و تمامي باید برای بازی‌ها آماده باشند. فردا می‌خواهیم با قدرت بازی کنیم و تمرکز داشته باشیم تا پیروز شویم.

شفر درون واکنش به این پرسش که شاهد دگرگونی و احیای دوباره استقلال هستیم، آیا مشکل استقلال درون گذشته مسائل روحی و روانی بوده هست یا خیر، اعلام کرد:

سه چیز هست که من باید بگویم، روحیه یعنی مسئال روحی و روانی ، کارهای تاکتیکی و آمادگی جسمانی. روزی که من به استقلال آمدم و بازی این تیم را دیدم فهمیدم بازیکنان خیلی خوشحال نیستند و نشاط ندارند. خیلی روی مسائل تاکتیکی و جسمانی تمامي بازیکنان کار کردیم و تمامي بازیکنان هم با هم تلاش کردند و می‌خواهند یاد بگیرند. این کار تنها من نبوده، بلکه دستیاران و مربی دروازه‌بانان هم روی این موضوع تأثیرگذار بودند. تمامي سعی می‌کنند درون هر سطحی هستند تلاش کنند. بازیکنان به هم لبخند می‌زنند و روحیه اين‌ها بهتر شده هست. بازیکنان از این کارهای که انجام می‌دهیم لذت می‌برند. ولی باید مرحله به مرحله پیش برویم. کارمان تمام نشده و باید بیشتر کار کنیم. هر تیمی با ما بازی می‌کند خیلی بیشتر از توان خود، تلاش می‌کند و می‌خواهد ما را شکست دهد. همیشه به بازیکنان می‌گویم وقتی وارد زمین می‌شوید باید مانند یک قهرمان بجنگید.

وی ادامه داد: من مربی نیستم که برای باخت به مسابقه‌ای بروم و هر بازی برای کسب پیروزی و ۳ امتیاز تلاش خواهیم کرد ولی باید ببینیم که درون بازی فردا چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

سرمربی تیم استقلال درون پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا دروازه‌بان شما به بازی فردا خواهد رسید یا خیر، اعلام کرد: حسینی آماده هست و دیروز و امروز هم با آمادگی صددرصد با ما تمرین کرده هست. این حرف درست هست که حسینی جزو بهترین دروازه‌بان‌های حال حاضر فوتبال ایران هست.

شفر درون رابطه با دیدار استقلال با تراکتورسازی درون ورزشگاه یادگار امام(ره) تصریح کرد: حضور هواداران تراکتورسازی برای ما مشکلی نیست ولی این تیم بازیکنان جدیدی آورده هست. ما درون این چند روز با کل اعضای کادر فنی آنالیز کرده‌ایم. آنالیز‌های ما نشان می‌دهد که تراکتورسازی یک تیم بسیار قدرتمند و محکم هست. ۴۰ یا ۵۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه خواهند آمد. دقیق نمی‌دانم ولی انتظارش را داریم که همان ۴۰،۵۰ هزار تراکتوری درون ورزشگاه حضور داشته باشند. ولی مهم این هست که ما کارمان را به خوبی انجام دهیم. درون این بازی ممکن هست هواداران از تصمیمات داور معترض باشند و یا فقط تیم خودشان را تشویق کنند. هر چند که ممکن هست بازی فردا قضاوت آسانی برای داور باشد. ما درون لیگ داوران بسیار خوبی داریم و مطمئنم داور بازی فردا هم عملکرد خوبی خواهد داشت.


مطالب پیشنهادی