دشمنان استقلال اجازه مصاحبه به خود نمی‌دهند
۱۹ام اسفند ۱۳۹۶ ورزشی

خبرگزاری مهر: دیدارهای مرحله رفت دور گروهی لیگ قهرمانان آسیا به پایان رسید و تیم استقلال علیرغم دو مساوی و تنها یک پیروزی، با ۵ امتیاز درون صدر گروهی قرار گرفت که اين را سخت ترین گروه غرب آسیا می دانستند و حتی بر اين نام گروه مرگ گذاشته بودند. درون همین رابطه علی جباری پیشکسوت و عضو کمیته فنی استقلال به جمع بندی درون خصوص مجموع دیدارهای این تیم درون مرحله گروهی مسابقات پرداخت.

* درون تمامي بازی ها خوب بودیم، العین بهترین بازی بود
استقلال درون هر سه باری که درون آسیا به میدان رفت بازی های خوبی انجام داد. ولی اگر قرار باشد روی یک بازی بعنوان بهترین بازی دست بگذارم بی تردید بازی با العین را بهترین بازی مرحله رفت می دانم. تیم ما درون این بازی با کمترین ضریب اشتباه بازی کرد و الحق که شایسته پیروزی بود. ولي ما خودمان این بازی را به حساب تیم پیروزی نوشتیم.

* داور پنالتی سوم را هم می گرفت
می خواهم برای داور مسابقه از لفظ «نامرد» دسترس کنم. من به این سن و سال رسیدم درون فوتبال همچین داوری ندیده بودم. زشت تر از این نمی‌شد از یک تیم حمایت کرد. داور واقعا برای العین سنگ تمام گذاشت و از زدن هیچ سوتی به سود این تیم دریغ نکرد.

من مطمئن هستم که حتی اگر حسینی پنالتی دوم را هم می گرفت داور برای العین پنالتی سوم را سوت می زد.

* وظیفه بزرگترها و کاپیتان ها سنگین تر هست
متاسفانه تعداد زیادی از بازیکنان ما درون این سه بازی اخطار گرفتند و حالا با چند بازیکن یک اخطاره مواجه هستیم. بازیکنان ما باید خیلی حواس شان جمع باشد که درون مقابل العین و دیدارهای بعدی اخطار دوم را نگیرند. درون این بین وظیفه بزرگترها و کاپیتان های تیم خیلی سنگین می شود. آنها باید مرتب با بازیکنان داخل زمین صحبت کنند و جوانترها را مجاب کنند که خودشان را کنترل کنند. ممکن هست بازیکنان تیم های ماقبل حساب شده و با نرم افزار خودشان را با بچه های ما درگیر کنند که از آنها اخطار بگیرند.

* همدل شدن تیم اصلی ترین عامل موفقیت هست
خوشبختانه از زمانی که شفر آمده تمامي اتفاقات خوب با هم درون استقلال افتاد و مهمترین اين ایجاد همدلی درون خانواده استقلال بود. درون زمان آقای منصوریان خیلی از پیشکسوتان مخالف ایشان بودند و مرتب مصاحبه می کردند و فضا را برای تیم ملتهب می کردند. ولی الان دیگر شاهد این اتفاق نیستیم.

* حتی اعضای هیات مدیره هم علیه سرمربی مصاحبه می کردند
قبل از شفر شاهد بودیم که حتی بعضی از آقایان درون هیات مدیره هم مرتب علیه سرمربی تیم مصاحبه می کردند و این مصاحبه‌ها تمرکز را از سرمربی و بازیکنان می‌گرفت. وقتی بازیکنان می‌دیدند مربی شان حاشیه امنیت ندارد نمی‌توانستند اعتماد کنند و تمامي داشته‌های شان را نشان دهند. بازیکنان هم بدون تمرکز بازی می کردند. ولی الان این طوری نیست و همان اعضای هیات مدیره حامی شفر شده‌اند و وقتی الان همدلی ایجاد شده می بینیم که بازیکن هم با تمرکز و با تمامي توانش به میدان می رود و نتیجه هم این می شود که تیم نتیجه می گیرد.

* نمی توانستند علیه شفر مصاحبه کنند
همین آقایان که من نمی‌دانم چرا و به چه دلیلی علیه مربی قبلی مصاحبه می‌کردند دیگر نمی‌توانستند علیه شفر هم صحبت کنند. چون درون اين صورت هواداران مقابل آنها می‌ایستادند. یکسری از پیشکسوتان هم بودند که وقتی شفر آمد منتقد شدند و از سن او ایراد می گرفتند. ولی شفر با صبر و حوصله نرم افزار هایی که داشت را اجرایی کرد و رفته رفته اعتماد این پیشکسوتان را هم جلب کرد. نتایج تیم هم کمک کرد تا اتفاقات مثبت بیشتر و بهتری درون تیم بیفتد و حالا عملا تمامي از شرایط کنونی تیم رضایت دارند.

* تمامي از مساوی هم رضایت دارند
تمامي این اتفاقات دست به دست هم داد تا شرایطی درون استقلال ایجاد شود که حالا تمامي حتی از نتیجه مساوی هم رضایت داشته باشند. شما می‌بینید که تیم ما با العین مساوی می‌کند ولی تمامي راضی و خوشحال هستند چون عملکرد تیم را می بینند و می‌دانند که درون این بازی پیروزی حق این تیم بود.

* دیگر دشمنان هم انتقاد نمی کنند
تمامي تیم‌ها دوست و دشمن دارند. درون گذشته حتی دوستان هم به حق و ناحق از تیم انتقاد می‌کردند. انتقاداتی که خیلی از آنها منصفانه نبود. ولی الان شرایط طوری هست که حتی دشمنان ما هم جرات انتقاد درون وب سايت‌ها را به خود نمی دهند چه رسد به دوستان.


مطالب پیشنهادی