رئال 2-2 بایرن: سومین فینال متوالی لیگ قهرمانان
۱۲ام اردیبهشت ۱۳۹۷ ورزشی

رئال 2-2 بایرن: سلام دوباره به فینال

رئال مادرید درون دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان مقابل بایرن به تساوی ۲-۲ رسید و با برتری ۴-۳ درون مجموع دو دیدار، راهی فینال کیف شد.


به گفته “توپ ۹۰″، شاگردان زین الدین زیدان که درون دیدار رفت ۲-۱ بایرن را شکست داده بودند، درون دیدار امشب هم توانستند به یک تساوی باارزش برسند و راهی دیدار نهایی شوند.

بایرنی ها بازی را طوفانی آغاز کردند و تنها ۳ دقیقه از بازی سپری شده بود که این تیم به گل رسید. ارسال توماس مولر از سمت راست به محوطه جریمه رئال، با دفع ناقص سرخیو راموس همراه شد و توپ برگشتی را جاشوا کیمیچ با یک ضربه دقیق، تبدیل به گل اول بازی کرد.

بعد از این گل رئالی ها پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که خیلی زود به گل تساوی برسند ولی ضربه کریس رونالدو درون دقیقه ۶، روی موقعیتی که با پاس کریم بنزما به دست آمد، از کنار دروازه بایرن به بیرون رفت.

حملات رئالی ها ادامه پیدا کرد و سرانجام درون دقیقه ۱۱، تیم میزبان به گل تساوی رسید. ارسال عالی مارسلو از سمت چپ، روی تیر دوم به کریم بنزما رسید و او هم با یک ضربه سر تماشایی، کار را به تساوی کشید.

بنابراين از این گل نوبت بایرنی ها بود که بار دیگر ابتکار عمل را درون دست گرفتند و می توانستند خیلی زود، بار دیگر پیش بیفتند ولی حضور به موقع مدافعان رئال مانع از گلزنی باواریایی ها شد.

برتری بایرنی ها ادامه پیدا کرد و بازیکنان این تیم با حملات پرتعداد از دو سمت، به دنبال باز کردن دروازه رئال بودند ولی دفاع منجسم رئالی ها مانع از ایجاد موقعیت های خطرناک روی دروازه کیلور ناواس می شد. همچنین بازیکنان رئال تلاش می کردند تا روی ضد حملات به گل برسند ولی تلاش آنها هم ثمری نداشت.

بازی به همین ترتیب ادامه داشت تا اینکه درون دقیقه ۳۳، بایرن صاحب یک موقعیت بسیار خوب شد ولی سه ضربه پیاپی این تیم، که آخرین اين توسط خامس زده شد، راهی به چهارچوب دروازه رئال پیدا نکرد.

درون ادامه این رئالی ها بودند که تا اندازه ای پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که کریس رونالدو درون دقیقه ۳۸، رئال را پیش بیندازد ولی ضربه او با واکنش دروازه بان بایرن به بیرون رفت.

درون دقایق پایانی بار دیگر این تیم میهمان بود که حملات خطرناک تری داشت ولی درون نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم با اشتباه وحشتناک دروازه بان بایرن آغاز شد و رئال خیلی زود به گل دوم رسید. روی پاس رو به عقب کورنتین تولیسو بود که اولریش درون دفع توپ اشتباه کرد و بنزما دروازه خالی را به راحتی باز کرد.

بایرنی ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، پیش کشیدند و چیزی نمانده بود که درون دقیقه ۵۱ به گل تساوی برسند ولی ضربه تماشایی آلابا را ناواس با واکنشی به موقع مهار کرد.

بنابراين از اين رئالی ها دو موقعیت خوب گلزنی روی دروازه اولریش ایجاد کردند و می توانستند به گل سوم برسند ولی ضربات رونالدو و بنزما، با بی دقتی به بیرون رفت.

بنابراين از اين نوبت بایرنی ها بود که بار دیگر ابتکار عمل را درون دست گرفتند و سرانجام درون دقیقه ۶۳ به گل تساوی رسیدند. روی یک ارسال از نیکلاس سوله از سمت راست، خامس ضربه را زد که به مدافع حریف برخورد کرد ولی خود این ستاره کلمبیایی ضربه دوم را از زاویه نه چندان مناسب زد و حساب کار را ۲-۲ کرد.

بایرنی ها که به جبران نتیجه امیدوار شده بودند، به حملات شان ادامه دادند و چیزی نمانده بود که درون دقیقه ۷۴ به گل سوم برسند ولی ضربه تماشایی تولیسو را ناواس با واکنشی عالی برگشت داد.

چند دقیقه بعد نوبت توماس مولر بود که با یک ضربه سر خطرناک، دروازه رئال را باز کند ولی باز هم ناواس با واکنشی تماشایی، توپ را به بیرون فرستاد.

درون دقایق پایانی بایرنی ها تلاش زیادی برای رسیدن به گل برتری انجام دادند و چند موقعیت خوب هم برای زدن گل سوم داشتند ولی هیچ یک از آنها تبدیل به گل نشد و بازی با تساوی ۲-۲ به پایان رسید. و به این ترتیب رئال برای سومین فصل پیاپی به فینال چمپیونزلیگ راه پیدا کرد.


مطالب پیشنهادی