روی بی‌رحم فوتبال را دیدیم
۱۶ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

خبرگزاری تسنیم: علی کریمی بنابراين از شکست ۲ بر یک تیمش مقابل گسترش فولاد تبریز اظهار داشت: امروز روی بی‌رحم فوتبال را دیدیم. به خصوص درون نیمه دوم ما موقعیت‌های خوبی داشتیم که می‌توانستیم به گل برسیم، ولی با بدشانسی از دست دادیم. گل‌هایی هم که خوردیم روی اشتباهانت فردی بود که درون فوتبال نرمال هست و باید بیشتر تمرین کنیم تا کمتر اشتباه کنیم.

وی افزود: از بازیکنانم راضی هستم و خودم چنین انتظاری نداشتم، چون تمام بازیکنانی که به زمین رفتند تمام توان خود را گذاشتند. به گسترش فولاد هم بابت این برد و سه امتیازی که گرفت، تبریک می‌گویم.

سرمربی سپیدرود رشت درباره نرم افزار‌اش برای جذب بازیکن و اینکه تیمش درون زدن ضربات آخر پراشتباه بود، خاطرنشان کرد: این بضاعت ماست که داریم و طبیعتاً دنبال آوردن بازیکنانی هستیم که به تیم ما کمک کنند. درون ضربات آخر هم همانطور که گفتید باید بیشتر کار کنیم. امروز به خصوص درون نیمه دوم موقعیت‌های خوبی درون ۱۸ قدم داشتیم که دسترس نکردیم و باید بیشتر روی خط هافبک و فوروارد کار کنیم تا درون بازی‌های بعدی موقعیتی که کسب می‌کنیم، به این شکل از دست ندهیم. درست هست ما امروز نتیجه را باختیم، ولی بازی را بردیم و کسی که فوتبال را دنبال می‌کند امروز بازی خوب ما را دیده هست. هر چند ما موقعیت‌های خود را از دست دادیم و درون نیمه دوم بازی یک طرف بود، ولی درون فوتبال به بازی خوب و موقعیت امتیاز نمی‌دهند و ما برای اینکه بتوانیم امتیاز بگیریم، باید از موقعیت‌های‌مان دسترس کنیم.

کریمی درباره عملکرد بازیکنانش به خصوص محمدرضا مهدوی و محمد غلامی، اعلام کرد: خودم به شخصه خیلی امیدوارم. بازهم باید از بازیکنانم تشکر کنم که سنگ تمام گذاشتند. تمام تیم ما خوب بود، ولی امروز محمدرضا مهدوی و محمد غلامی خیلی زحمت کشیدند، درون جریان بازی بودند و به تیم انگیزه دادند. درون همین چند تمرینی که حضور داشتند ما را مجاب کردند که انگیزه دارند تا درون ترکیب قرار بگیرند و آنها درون بازی خوب کار کردند. ما برای محمدرضا نرم افزار ویژه هم می‌گذاریم که به لحاظ بدنی بتواند بیشتر به ما کمک کند. من امروز چه از آنهایی که از ابتدا درون زمین بودند و چه آنهایی که بعداً اضافه شدند، راضی هستم.

وی درباره تعویض‌هایش اظهار داشت: ما خوب کار می‌کردیم و تیمی که خوب کار می‌کند، شاید نیاز به تعویض نداشته باشد. به لحاظ بدنی درون شرایط خوبی نیستیم و باید خوب کار کنیم. هیچ تیمی شاید درون ایران به صورت صددرصد آماده نباشد، ولی همان ۷۰، ۸۰ درصد هم که باید خوب باشیم را باید کار کنیم تا به این وضعیت برسیم. همانطور که گفتم خوب پیش رفتیم و بازی خوبی انجام دادیم و جایی که نیاز بود تعویض هم کردیم. بازیکنان ما را امیدوار کردند و فقط برای بهتر شدن وضعیت بدنی باید بیشتر کار کنیم.

سرمربی سپیدرود درباره هواداران این تیم و تشویق‌هایی که کردند، اعلام کرد: یکی از مسائلی که سبب شد من به این تیم بیایم و مسئولیت قبول کنم، همین هواداران بودند. از قدیم و لیگ قدس که من ۵، ۶ سالم بود یادم می‌آید که هواداران سپیدرود همیشه از تیم‌شان حمایت کردند. گفتم که من چند سالم بود تا فکر نکنید سن زیادی دارم، چون لیگ قدس خیلی قدیمی هست. با این حال بازیکنان هم تمام تلاش خود را کردند و ما هم نرم افزار‌هایی درون ادامه خواهیم داشت که بتوانیم این تیم را درون لیگ برتر حفظ کنیم.

کریمی درباره اینکه تیم او مالکیت بازی را درون اختیار داشت، ولی پیروز نشد و چقدر با این تیم کار کرده هست که شرایط تغییر کرده، خاطرنشان کرد: من دیروز هم گفتم که مالکیت و تعداد پاس زیاد ملاک برد نیست. درون سه چهار روز گذشته کار خاصی نتوانستند بکنم و هرچه بازیکنان امروز گذاشتند، توان خودشان بود. درون رختکن هم به آنها گفتم دم‌شان گرم و شیر مادر حلال‌شان. اگر از ابتدای فصل بازیکنان با همین توان بازی می‌کردند و فقط درون بازی‌های خانگی امتیاز می‌گرفتیم نیاز نبود اکنون به این شکل به آب و آتش بزنیم. نه اینکه خدایی نکرده پیش از این بازیکنان کم کاری کرده باشند، ولی امروز خیلی درون زمین توان گذاشتند. بازیکنان ما امروز هر کاری کردند، هنر خودشان بود و من کار خاصی نکردم. همانطور که گفتم، ما امروز فقط نتیجه را باختیم و بازی خوبی انجام دادیم. درون ادامه هم اگر بتوانیم بیشتر کار خواهیم کرد و اگر قسمت باشد و من درون خدمت مردم خوب رشت باشم، تلاش خواهیم کرد تا تیم بهتری را درون آینده تشکیل بدهیم.

وی با اشاره به موضوعی که درباره توان بازیکنان مطرح کرده بود و مورد سؤال یکی از خبرنگار قرار گرفت، خاطرنشان کرد: منظور من این نبوده که بازیکنان پیش از این توان نگذاشته‌اند و خدایی نکرده کم کاری شده باشد، منظور من این بود اگر همین شرایط پیش از این بود، تیم وضعیت بهتری بود. من همیشه گفته‌ام مربی یا بازیکن هیچ وقت کم کاری نمی‌کنند، چون اگر این کار را انجام بدهند، اول از تمامي خودشان را خراب کرده‌اند. هیچکس درون فوتبال کم کاری نمی‌کند. اکنون هم بازیکنان انگیزه زیادی دارند و ما با همین شرایط هستیم و به امید خدا درون لیگ می‌مانیم، ولی به کمک هواداران نیاز داریم. من قبل از این نبودم و ندیدم، ولی اگر هواداران مثل امروز همیشه درون ورزشگاه باشند و از تیم حمایت کنند، شرایط بهتری وجود خواهد داشت و بازیکنان هم با انگیزه‌تر می‌شوند.


مطالب پیشنهادی