زیدان؛ رویای بر باد رفته!
۲۴ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

رونالدو - زیدان؛ رویای بر باد رفته!

تا چند ماه پیش زین الدین زیدان و کریس رونالدو فاتحان برنابئو بودند ولی حالا موقعیت آنها درون رئال مادرید مورد تهدید قرار گرفته هست.


به گفته “توپ ۹۰″، مشکلات رئال مادرید درون خانه ادامه دارد. روز شنبه تیم زین الدین زیدان درون سانتیاگو برنابئو با نتیجه ۱-۰ مقابل ویارئال شکست خورد تا ادامه راه برای لوس بلانکوس درون جدول لالیگا دشوارتر شده و سرمربی فرانسوی درون نیمه دوم فصل برای حفظ جایگاه و صندلی خود مبارزه کند.
تیم زیدان درون فصل جاری درون برنابئو برابر والنسیا، لوانته، بیتس، تاتنهام، فوئلابادا، بارسلونا و تاتنهام درون خانه خود درون کسب پیروزی ناکام بوده و درون حال حاضر ویارئال تبدیل به سومین تیم (بنابراين از بارسا و بتیس) شده که رئال مادرید را درون استادیوم مشهور خود مغلوب می کند.کهکشانی ها درون سال ۲۰۱۷ با فتح ۵ جام رکوردشکی کردند ولی شکست و دیدار یک طرفه برابر بارسا درون ال کلاسیکو، زنگ خطر را پیش از کریسمس به صدا درآورده بود.
اگر بارسا درون روز یکشنبه رئال سوسیداد را شکست دهد، مادرید (با یک بازی کمتر) حالا ۱۷ امتیاز درون بخش میانی فصل از رقیب دیرینه کمتر داشته و با دقت به اینکه ویارئال درون حال حاضر تنها با یک امتیاز کمتر از آنها درون رده پنجم قرار گرفته، حالا دیگر هیچ تضمینی برای رسیدن رئال مادرید به سهمیه لیگ قهرمانان نیز وجود ندارد.درون ابتدا به نظر می رسد فصل جاری قرار هست تحت سلطه رئال مادرید باشد. با فتح متوالی لیگ قهرمانان و لالیگا برای اولین بار از سال ۲۰۱۲، قرار بود تمامي چیز آغاز شود ولی حالا انگار پایانی بر تمامي رویاها رقم خورده هست.
مشکلات رئال مادرید درون دیدار برابر ویارئال نمایان شد. از نظر تاکتیکی، نرم افزار های کهکشانی ها با ارسال توپ به داخل محوطه کاملا قابل پیش بینی بود. با درون اختیار داشن ستارگانی چون مودریچ، کروس و ایسکو، تیم زیزو به اندازه کافی خلاق نیست و این تئوری دیروز به وضوح ثابت شد.
زیدان درون گذشته ثابت کرده استاد تزریق انگیزه و یک سرمربی حرفه ای هست ولی یک نابغه تاکتیکی نیست و بسیاری از موفقیت های او بر پایه درخشش ستارگانش بنا شده هست.ولی به هر حال، با وجود مهاجانی که درون فصل جاری یا مصدوم بودند و یا درون شرایطی مساعدی قرار نداشتند، گلزنی به خصوص درون لالیگا برای این تیم دشوار شده و درون لالیگای امسال به طرز عجیبی هیچ کدام از ستارگان رئال مادرید موفق به زدن بیش از ۴ گل نشده اند.
رونالدو به تنهایی ۱۱ بار برای گلزنی اقدام کرد ولی انگار ستاره پرتغالی کفش های درخشش خود را درون خانه جا گذاشته بود. درون یک صحنه درون حالیکه رونالدو فریاد پنالتی سر می داد، ضربه او درون دهانه دروازه با تصوير العمل فوق العاده آسنخو همراه بود.
ولی به هر حال اگرچه رونالدو درون این دیدار کمی ترغیب به بازی ترکیبی درون بیرون از محوطه شده بود، ولی نمایش ضعیف او باز هم سبب ناامیدی هم تیمی هایش درون برنابئو شد.
با این سبک، رئال مادرید حریفی ترسناک نیست و اگر قرار هست لوس بلانکوس درون مرحله یک شانزدهم لیگ قهرمانان شانسی برای پیروزی برابر پاری سن ژرمن داشته باشد، باید تغییرات بسیار زیادی درون این تیم صورت پذیرد.با پایان امید کامیابی درون لالیگا، رئال مادرید باید درون حال حاضر روی لیگ قهرمانان اروپا و همچنین کوپا دل ری تمرکز کند؛ زیرا امکان فتح این جام ها وجود دارد و با دقت به افت خط آتش این تیم، زیدان نیاز به طرح تاکتیکی جامع تری برای رقابت با دیگر رقبا دارد.
کمتر از یک ماه بعد از فتح جام باشگاه های جهان به عنوان پنجمین عنوان درون سال ۲۰۱۷ و هفتمین جام درون دوران حضور زیدان روی نیمکت رئال، حالا او باید برای حفظ صندلی خود مبارزه کند.
بن هیوارد – سایت گل


ترجمه: آریا فاطمی مقدممطالب پیشنهادی