سانتاکلاز با یک کیسه پر از گل!
۹ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

کلاف سردرگم منصوریان، با حوصله پیرمردی باز شد که دستبند یادگاری هوادارش را هر بازی می بندد تا زخم جديد دربی روی صورتش بماند. اوج گیری تیم شفر درون یک کریسمس شیرین، از او بابانوئلی ساخته هست که یک کیسه پر از «گل» برای آبی ها دارد.

به گفته «فرهیختگان آنلاین» ، از امروز جنگ رسمی هست. شفر بدون استعاره و تعارف از اسم رمز خود رونمایی کرده هست. «عملیات غیرممکن» تحول درون تیمی بود که جوان هایش اعتمادبه نفس جنگیدن نداشتند و پا به سن گذاشته ها توان اين را. پیرمرد آلمانی آماده موج بعدی حمله شده و رسیدن به رقیب بی رحمش را غیرممکن نمی داند. جمله جسورانه ای که بعید نیست به قصد دعوت ایوانکوویچ به رینگ کری خوانی گفته شده باشد تا تمرکز و روحیه سرخپوشان را نشانه گیرد.
با یک حساب سرانگشتی، نمی توان سرنوشتی بهتر از نایب قهرمانی سال گذشته آبی ها با سناریویی مشابه را برایشان متصور بود، ولی استقلال این روزها نه تنها روی کاغذ، که داخل مستطیل هم شانس قهرمانی دارد؛ حال آنکه شفر به خوبی می داند صدرنشینی بدون انتقام دربی رفت میسر نخواهد شد.
تمامي چیز درست از همین جا استارت خورد. روزی که برانکو، طبق وعده خود «نیم_هیچ» استقلال را برد تا مثل سال گذشته، نیم فصل اول را تخت گاز سبقت بگیرد. شفر ولی بیشتر از سه امتیاز شهرآورد، به تورنمنتی چشم دوخته بود که درون اين یکی یکی لیگ برتری ها حذف شدند. برد آبی ها برابر نساجی، تنها یک رفع کُتی برای سرمربی جدید به حساب می آمد. خصوصا وقتی هوادار عاصی از باخت دربی، بدبین تر از آنی بود که بخواهد ضد حملات تیم پورموسوی را درون یک بازی سرد بشمارد: صفر!
صفرصفرهای شفر شاید از دایره حوصله بیرون می زد ولی مقدمه شکوفایی تیمی بود که با خود وعده داشت تا بعد از دربی دیگر گلی نخورد. خط دفاعی که با رفتن مگویان و مصدومیت منتظری، نمی توانست به پادوانی اعتماد کند، چشمی را از جمع هافبک ها قرض گرفت تا با حسینی ها، یکی از جوان ترین مثلث های لیگ را درون عقب زمین استقلال بسازد.
آخرین بازی نیم فصل، امسال هم برای استقلال خوش یمن بود تا دوباره نوار بردهای سه گله این تیم موجب آشتی هواداران شود.
تنبیه به موقع قائدی، سیوهای متعدد حسینی، زوج سازی هماهنگ میان خطوط و پاسکاری های صبورانه، آرام آرام نظم آلمانی را به کمپ حجازی برگرداند. شفر حتی به جای غرولند از ترافیک هافبکی که منصوریان برای او به یادگار گذاشته بود، زیرکانه از مهر ه های خود درون تمام زمین دسترس کرد و وارد معرکه دوسرباخت جباری_افتخاری نشد. وینفرد تنها برای نوک پیکان سیستم تک مهاجمه اش باید به دنبال یک تمام کننده باشد؛ خلئی به نام کاوه!
بی انصافی هست اگر منصوریان را درون نیم فصل دوم سال گذشته تحسین نکنیم. شاید حتی کمی خوش شانسی می توانست جام حذفی را اولین فتح علیمنصور کند ولی فاجعه امارات (درست همان چیزی که شفر هشدار به تکرار اين می دهد) تمامي چیز را خراب کرد. بحرانی که می توانست با شجاعت منصوریان درون استعفا، یا افتخاری درون اخراج سرمربی به پایان برسد آنقدر تمدید شد تا قهقهه های ملکی، پرونده اين را به بدترین شکل ممکن ببندد.
مجالی برای متر گذاشتن روی لیاقت سعادت آبادی ها نیست. مدیران اسبق و سابق هم، مثل خیلی از همتایان شاغل، برای نوه داری زبده ترند ولی نقطه قوت تیم درست روی نیمکت هست.
درون تایید تفکر آلمانی شفر همین بس که وریا بارقه هایی از جنس درخشش درون جام ملت ها نشان می دهد. نورافکن و چشمی به خوبی درون دفاع جا افتاده اند و حتی باقری، فراتر از یک هافبک تخریبی می تواند سربالا و بدون ترس توپ را پخش کند. قربانی کج دار و مریز گلزنی می کند ولی به هیچ عنوان درون جریان گل ها بی تاثیر نیست. کریمی و برزای، بمب های انگیزه استقلال درون دو جناح خواهند بود و شجاعیان بالاخره نشان داد لیاقت نقش اول شدن درون نقل و انتقالات را دارد. شفر برخلاف منصوریان، کاپیتان هایش را از خود بزرگ تر نکرده هست و به حضور نورپایین درون مجازی نمی نازد. رحمتی به خوبی مدیریت شد و خسرو، با اضافه شدن درون انتهای بازی، موثرترین فرم خود را خواهد داشت. تحول از عقب زمین استقلال شروع و با یک تمام کننده شش دانگ کامل خواهد شد.
کلاف سردرگم منصوریان، با حوصله پیرمردی باز شد که دستبند یادگاری هوادارش را هر بازی می بندد تا زخم جديد دربی روی صورتش بماند. اوج گیری تیم شفر درون یک کریسمس شیرین، از او بابانوئلی ساخته هست که یک کیسه پر از «گل» برای آبی ها دارد. درون شفر نه خبری از اطوارهای بگوویچ هست، نه میل به خودنمایی های اولیویرا. او با یک شال و دستبند آبی، همان کاراکتر یونیکی را برای خود ساخت، که مشابه اين را درون پرسپولیس با گرهی قرمز روی اورکت لاکچری برانکو دیده ایم. درون روزهایی که تجربه با رفتن پورحیدری از نیمکت استقلال پر کشید، موهای سفید وینفرد شاید آخرین آلمانی از کاریزما باشد که استقلالی ها به اين دلگرم شوند. کسانی که حق دارند اگر از ترس قهرمانی رقیب، آرزو کنند «شفرینگ» هشت هفته زودتر، جایگزین فرشینگ خلق الساعه و اعصاب خردکن می شد.
سانتاکلاز، راه سختی تا پایان دارد ولی کیست که نخواهد هرشب با رویای دوگانه ای بخوابد که با فتح دربی کامل می شود؟
* نویسنده : محمدشفیع اعجازی روزنامه نگار


مطالب پیشنهادی