طارمی برای تمدید با پرسپولیس شرط گذاشت
۱۲ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

ایران ورزشی: می‌گویند به امید پیشنهادی دندانگیر، مهدی طارمی پیشنهاد یک باشگاه بلژیکی را رد کرده و به باشگاه هم گفته که حاضر نیست به الغرافه برود. از طرفی به پیشنهاد پرسپولیس برای امضای قرارداد دو‌ساله هم «نه» گفته و پیشنهادی متقابل را گذاشته روی میز هیات مدیره؛ تمدید یکساله به شرط حق فسخ یکطرفه. هر دو پیشنهاد ولی رد شدند و حالا باشگاه درون تلاش هست که مهاجم ملی‌پوش خود را به حضور درون الغرافه راضی کند. پیشنهاد قطری‌ها اگر ۶ ماهه بود، قطعا طارمی «نه» نمی‌اعلام کرد ولی آنها هم می‌خواهند با این بازیکن یکساله ببندند و با انتقال او به اروپا بعد از جام جهانی، هزینه‌های جذبش را تلافی کنند. این همان دلیلی هست که مهدی طارمی نه پیشنهاد پرسپولیس را پذیرفته و نه پیشنهاد الغرافه را.

وب سايت‌ای کردن مخالفت مهدی طارمی با پیشنهاد دو‌ساله پرسپولیس، درون واقع اعلام موافقت برانکو با جدایی این بازیکن بود. اتفاقی که باشگاه امید چندانی به رخ دادنش نداشت ولی دست‌نوشته‌ای که طارمی به دست وکیلش به سرمربی و مدیران باشگاه رساند، دیگر جایی برای مخالفت باقی نگذاشت.

برای همین برانکو درون جایی که منتظر شنیدن نيوز تمدید قرارداد خودش بودیم، از جدایی آقای گل دو فصل اخیر پرسپولیس اعلام کرد. حرفش این بود که مهدی طارمی بازی درون یک تیم خارجی را به امضای قرارداد بدون قید و شرط با پرسپولیس ترجیح داده و او و باشگاه هم مانعش نخواهند شد.

دیروز ولی درست موقعی که اعضای هیات مدیره باشگاه پیشنهاد الغرافه را به بحث گذاشته بودند، ایوانکوویچ و پیروانی مهاجم جدایی‌طلب را کنار کشیدند و بعد از شنیدن حرف‌هایش، هر کدام صحبتی کوتاه با او داشتند.

حال آنکه نه این صحبت‌های درگوشی دوستانه و نه آنچه مدیران باشگاه درون هم‌نشینی صبحگاهی‌شان به هم گفته‌اند، هیچ‌کدام تاثیری درون تصمیم مهدی طارمی ندارد. او هر دو پایش را درون یک کفش کرده و می‌خواهد برود ولی نه حالا. گفته تا آخر فصل با پرسپولیس می‌ماند و امیدش به پیشنهادهایی هست که بعد از جام جهانی از اروپا برایش می‌فرستند.

باشگاه هم نه که با انتقال طارمی مخالف باشد ولی می‌خواهد پیش از پایان فصل که قرارداد این بازیکن منقضی می‌شود، او را به یک تیم خارجی بفرستد و از این راه پولی به جیب بزند. مورد اختلاف دو طرف هم همین هست. اینکه باشگاه می‌خواهد مهدی طارمی را به‌عنوان بازیکن خودش بفروشد و طارمی گفته تا پیش از آزادی‌اش جایی نمی‌رود. هیچ‌کدام هم حاضر نیستند کوتاه بیایند.

ولي مهدی طارمی گفته که پیشنهاد پرسپولیس برای تمدید قراردادش را می‌پذیرد ولی اگر به شرط‌هایش تن بدهند؛ نه آنطور که باشگاه خواسته، بی قید و شرط دوساله ببندد. این مهاجم ملی‌پوش گفته که به خاطر محرومیت پرسپولیس از جذب بازیکن، آمادگی‌ تمدید قرارداد را دارد ولی تنها برای یک فصل و به شرط اینکه حق فسخ یکطرفه را به او بدهند. اینگونه که درون صورت دریافت پیشنهاد خوب خارجی، بتواند قراردادش را یکطرفه فسخ کند و برود.

اگر هم به تمدید قرارداد فکر می‌کند، برای این هست که بازماندن از حضور درون فوتبال اروپا را هم درون احتمالاتش گنجانده. او تا همین امروز هم برای اروپایی شدن خیلی به این درون و اين درون زده ولی به نتیجه نرسیده و از آنجا که هیچ باشگاه اروپایی خواهان او نیست، به پیشنهادهای عربی هم پشت کرده و ترجیح می‌دهد تا نیمه‌های تابستان که جام جهانی به پایان می‌رسد، منتظر پیشنهادهایی دهان‌ پر کن بماند. اگر باز هم به خواسته‌اش نرسید، آنوقت می‌رود سراغ پیشنهادهایی که از قطر برایش فرستاده‌اند.

خلاصه اینکه تمامي راه‌ها را برای لژیونر شدن امتحان می‌کند و اگر راه به جایی نبرد، از سر ناچاری پایبند قرارداد یکساله‌ای می‌شود که احتمالا با پرسپولیس امضا خواهد کرد و فعلا مدیران باشگاه حاضر نشده‌اند به اين تن بدهند.


مطالب پیشنهادی