فروزان: حالا با مهدی رحمتی رفیقیم
۱۵ام خرداد ۱۳۹۷ ورزشی

فروزان: حالا با مهدی رحمتی رفیقیم

بنابراين از سال‌ها دوری هم خودش و هم همسرش به آرزوی‌شان رسیدند و اين بازگشت به تبریز بود. فروزان درون حالی که کمتر کسی تصور می‌کرد، ناگهان سر از تراکتورسازی درآورد و به عنوان اولین خرید مالک جدید باشگاه معرفی شد. 

به گفته توپ ۹۰ ، گلر فصل گذشته پارس‌جنوبی آنقدر خوب کار کرد که هیچ کارشناسی نتوانست چشم به عملکرد چشمگیرش ببندد. فروزان یک فصل فروزان را درون جم و درون تیم جديد به لیگ برتر آمده پارس‌جنوبی پشت سر گذاشت. او حتی هنوز هم پنالتی‌ای که به پرسپولیس زد متعجب هست که چرا این پنالتی گل نشد. هرچند که درباره او گفته شد با کینه پشت توپ ایستاده بود و فروزان بدون آنکه اسمی از کسی که چنین حرفی را زده بیاورد تنها این فرد را یک بیمار خطاب کرد که از نظر ذهنی پریشان هست. گلر اول تراکتورسازی می‌خواهد درون فصل آینده آنقدر خوب کار کند تا فیکس تیم‌ملی درون جام ملت‌های آسیا شود و پرشورها را با ورزشگاه یادگار آشتی دهد. او برای اینکه بهانه‌ای دست کسی ندهد تمام پست‌های اینستاگرامش را پاک کرد تا این خواست باشگاه را اجابت کرده و کوچکترین حاشیه‌ای درون همین ابتدای کار حضورش درون تبریز نداشته باشد.

سال گذشته این موقع با پارس‌جنوبی مذاکره کردی و چه اتفاقی افتاد که به تراکتورسازی پیوستی؟ من دو سال از بهترین سال‌های فوتبالی‌ام را درون تراکتورسازی گذراندم و با اینکه چهار، پنج پیشنهاد امسال داشتم ولی بهترین انتخابم تراکتورسازی بود چون از این تیم به تیم‌ملی رسیدم و اين سال بهترین سال دروازه‌بانی‌ام بود و اولین سالی که تراکتورسازی توانست سهمیه آسیا بگیرد من درون این تیم بودم. به این افتخار دست پیدا کردیم و فصل گذشته عملکرد خوبی درون پارس‌جنوبی از نظر آماری داشتم و خدا را شکر توانستم با یک عملکرد فوق العاده به یک تیم بزرگ برگردم و خوشحالم که الان لباس تراکتورسازی را برتن دارم.  

 عملکرد فصل گذشته تو چقدر درون رفتن به تراکتورنقش داشت؟ سال قبل سال فوق‌العاده‌ای از نظر گل خورده برایم بود و جزو سه دروازه‌بان لیگ بودم که کمترین گل خورده را داشتم و به گفته مربیان تیم و کارشناسان من ۵۰ درصد پارس‌جنوبی بودم. درون هر بازی سیوهای زیادی داشتم و پشت یک تیم جوان و کم تجربه کار می‌کردم و بازی کردن پشت این طیف بازیکن سخت هست. با این حال من به عنوان یک درواز‌‌‌ه‌بان که به آنجا رفته بودم ماموریت خودم را به بهترین شکل انجام دادم و عملکرد خوب سال گذشته سبب شد به تراکتورسازی بپیوندم و درون سرلیست خرید این تیم قرار بگیرم. 

 رابطه خوبی با زنوزی مالک این تیم داری و گفته می‌شد پسر این مالک متمول هستی؟ یکی از دلایل رفتنم به تراکتورسازی شخص زنوزی بود و درون دو سالی که درون گسترش بودم ارتباط خوبی داشتم. باید تشکر ویژه‌ای از زنوزی داشته باشم و از ایشان تشکر کنم که تراکتورسازی را خریدند و این باشگاه بعد از چندین سال که شرایط خوبی نداشت الان سر و سامان پیا کند. قطعا با آمدن ایشان مطمئن هستم تراکتورسازی به جایگاه اصلی‌اش خواهد رسید. با مربیان خوب خارجی که قرار هست جذب شود و بازیکنان مطرح داخلی و خارجی که درون حال جذب هستند تیم را برای قهرمانی می‌بندد و به چیزی جز این فکر نمی‌کند. 

با شرایط اقتصادی جامعه نگران نبودی زنوزی از بنابراين هزینه‌ها بر نیاید؟ زنوزی قبل از اینکه وارد فوتبال شود یک تاجر بزرگ کشور هست و می‌داند که چه کاری انجام می‌دهد. با نرم افزار ریزی آمده هست و قراردادهایی با بازیکنان بسته هست که بتواند پرداخت کند او درون کشور جزو تاجرهای بزرگ هست و قطعا درون فوتبال هم می‌تواند به خوبی درآمدزایی داشته باشد. اين هم درون فوتبالی که این مشکل را برای درآمدزایی دارد قطعا او می‌تواند کارهای بزرگی انجام بدهد. 

 رابطه ات با هواداران تراکتور چطور هست، گفته می‌شود یک رابطه سینوسی داری؟
واقعا من را دوست دارد. برای آنها یک فصل دروازه‌بانی انجام دادم که هنوز هم یک خاطره خوب از من به یاد دارند و امیدوارم خاطره اين فصل را که پدیده لیگ برتر شدم و به تیم ملی دعوت شدم همان شرایط آرمانی را تکرار و قهرمانی را آخر فصل با یکدیگر جشن بگیریم. هدف تمامي مجموعه، فقط قهرمانی هست و صحبت‌ها درون جلسه با مجموعه تراکتور این بود که تمامي به قهرمانی فکر می‌کنند و ان‌شاءا… بتوانم یک قهرمانی درون ورزش و فوتبالم به دست بیاورم که امیدوارم با تراکتورسازی باشد. به این موضوع واقف هستم که طرفداران تراکتورسازی می‌دانند کسی که برای‌شان زحمت بکشد او را دوست دارند و آدم‌های فوق‌العاده قدرشناس هستند. از اين روزی که از تراکتورسازی رفتم همیشه درون یادگار امام تشویق شدم و این نشان می‌دهد که هرکس زحمت بکشد و برود او را دوست دارند. تمامي من را به عنوان یک استقلالی می‌شناسند ولی الان بازیکن تراکتورسازی هستم. قرارداد سه ساله دارم و به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای وظیفه‌ام را خوب می‌دانم و با تمام تعصب و وجود برای تراکتورسازی بازی خواهم کرد و تمام فکر و ذکرم برای موفقیت قر مزهای تبریز هست. امسال می‌خواهم یک سال خوب و با ثباتی را با پرشورها تجربه کنم. 

 سال گذشته نزدیک بود برای پارس‌جنوبی هم گل بزنی امسال هم دنبال این مساله هستی؟ من سال قبل این شجاعت را داشتم که گل بزنم و اگر بازهم به من اعتماد کنند می‌توانم گل بزنم و این شجاعت را دارم جون به خودم ایمان دارم و این دفعه صددرصد گل خواهد شد. 

این دفعه بیرانوند را گول زدی، به نظرت گلرها قلق گلزنی را بهتر می‌دانند؟ صددرصد این طور هست. وقتی دروازه‌بان حریف تصوير‌العمل نشان بدهد مشخص هست و به همین راحتی هم توانستم بیرانوند را فریب بدهم. فقط بدشانس بودم که توپ من به دو تیر خورد. 
 خیلی کم پیش می‌آید یک توپ درون پنالتی به دو تیرک بخورد؟


 

اوج بدشانسی بود و ۱۵ سال تماشای فوتبال به من نشان نداده که توپ به تیر عمودی بخورد. 

با کینه پشت توپ رفته بودی؟ کسی که فکر کند با کینه پشت توپ رفتم واقعا یک فکر بیماری دارد و اصلا به دنبال این مباحث نبودم. از بچگی وقتی تلویزیون می‌دیدم دوست داشتم مثل گلر بایرن لورکوزن و بایرن مونیخ پنالتی گل بزنم. دوست داشتم استارت اين از پرسپولیس باشد که زدم و بدشانس بودم و توپم به گل تبدیل نشد. با این حال هرکس فکر می‌کند با کینه رفتم گل بزنم اشتباه فکر کرده هست.  قبل از من هم پنالتی‌ها گل نشده بود و ۱۳ تا بازیکن ما درون جام حذفی و لیگ برتر پنالتی خراب کرده بودند. پنالتی‌های ما را تمامي گلرها گرفته بودند ولی من بیرانوند را فریب دادم ولی به تیرک خورد. 

 طی نیم فصل میانگین شش، هفت پنالتی نصیب تیم‌ها می‌شود. مهاجم‌ها آنقدر گل کم می‌زنند که اگر گل بزنی آقای گل می‌شوی؟ بله من اگر اين پنالتی را گل می‌کردم بعد از اين سه تا پنالتی دیگر نصیب ما شد که اگر گل می‌شد اين موقع یکی از بهترین گلزنان تیم می‌توانستم باشم. 

 فصل گذشته با پارس‌جنوبی چطور بود و هواداران این تیم بعد از پیوستن به تراکتورسازی شوکه شدند. واقعا مردم خوب و مهمان نوازی دارد و مردم خیلی دوست شان دارند. تمام بازی هایی که ما درون استادیوم جم داشتیم از کیلومترها می‌آمدند تا کنار ما باشند. درون پارس‌جنوبی تنها یک ستاره وجود دارد که اين هم هواداران و مردم این شهر هستند. دوست‌شان دارم و درون قلب من خواهند ماند. 

 محسن فروزان یک باره اوج گرفت و سپس نزول کرد.  ولی از سال گذشته و درون پارس‌جنوبی دوباره اوج گرفتن تو شروع شد. چه اتفاقی افتاد؟


 

من این مساله را هیچ کجا نگفته بودم ولی الان می‌گویم. بعد جدایی از استقلال دشمن زیاد پیدا کرده بودم و خیلی از کسانی که الان هم درون فوتبال هستند مدام می‌گفتند فروزان را نگیرید. عیب و ایراد روی من می‌گذاشتند و برای همین موضوع جذب کردن من سخت می‌شد و به همین دلیل درون این دو، سه سال گذشته نمی‌توانستم به یک تیم خوب بروم. ولی امسال آنقدر خوب کار کردم و بی حاشیه بودم که به تراکتورسازی یکی از بهترین تیم‌های لیگ پیوستم. 

 کار تو درون  استقلال خوب بود ولی درون بازی با تراکتورسازی سبب شد ورق برگردد  و از جمع آبی‌پوشان جدا شوی؟ من اين سال دوره خوبی داشتم. پنج بازی آخر لیگ برای نقل و انتقالات مهم هست و بازی آخر چهار گل خوردم که روی هیچ‌کدام مقصر نبودم ولی متاسفانه تیمی که گل می‌خورد انگشت‌های اتهام به سمت دروازه‌بان هست. دربی هم که بازی نکردم و این خیلی به ضرر من تمام شد و سال بعد هم خود آقای قلعه نویی مصاحبه کرد و اعلام کرد که خیلی‌ها به استقلالی خیانت کردند. خیلی‌ها به پیکره تیم ضربه زدند و می‌توانستیم قهرمان شویم. اين موقع برای همین کار برایم سخت شد. ۲۷ بازی من را فراموش کردند و تمامي اين بازی با تراکتورسازی یادشان بود و این کار من را سخت کرد. 

 تو جزو کسانی که مغضوب امیر بودند، نبودی؟
بله آقای قلعه نویی چند دفعه از من تعریف کردند و من با تمامي وجود برای ایشان بازی کردم و از من راضی بودند ولی به نظر من اين دوره ما می‌توانستیم قهرمان بشویم و امیرخان یک جام دیگر به ویترین افتخارات خودش اضافه کند. 
 درون بحث ملی می‌توانستی موفق باشی ولی از دایره نظر کی روش خارج شدی؟ کی روش را تمامي می‌شناسند که یا از تیم های بزرگ بازیکن دعوت می‌کند یا لژیونرها باشد و هیچ گاه از تیم های کوچک دعوت نمی‌کند. کاش می‌شد بازیکن تیم های بزرگ بودم و مسافر روسیه می‌شدم که این اتفاق نیفتاد. 

 تراکتورسازی می‌تواند تو را درون ویترین تیم‌ملی برای جام ملت‌ها قرار دهد؟ دوست دارم با تراکتورسازی به تیم ملی برگردم و شک ندارم این تیم بزرگ می‌تواند من را گلر ملی کند و برای جام ملت‌ها استارت کار خودم را بزنم و ان شاء با تیم تراکتورسازی به این خواسته برسم. شک نکنید با هشت دست برای تراکتورسازی گلری می‌کنم که به تیم ملی برسم و فیکس جام ملت‌ها شوم. 

 با رحمتی یک دوره شکرآب بودید و تو رفتی مشکل را حل کردی و حتی کری هم برایش خواندی؟ الان رفاقت ما بیشتر شده هست. یک دوره‌ای از رحمتی ناراحت بودم ولی مشکلات حل شده هست و اکنون رفیق هستیم و امیدوارم بهترین دروازه‌بانی را برای استقلال داشته باشد. 

 ماجرا چیست که می‌گویند فروزان حاشیه دارد. هیچ کس نمی‌داند این حاشیه چیست گویا تنها یک برچسب هست؟ امسال خدا را شکر نشان دادم که هیچ حاشیه‌ای ندارم و تنها یک برچسب به من می‌زنند. تمامي دوست دارند بگویند فروزان آدم با حاشیه‌ای هست و وقتی می‌پرسی هیچ چیز برای گفتن ندارند. درون گذشته به من می‌گفتند خیلی دعوا می‌کند، دعوا نکردم. گفتند خیلی شیطان هست، ازدواج کردم. الان می‌گویند درون شبکه های اجتماعی حضور دارد، امسال هم فضای مجازی را قطع کردم و باید ببینم بعد از اين چه انگی می‌خواهند بزنند و به نظرم بعضی‌ها دوست دارند به فوتبالیست‌ها برچسب بزنند. 

 سر توپ زدن ات هم این فصل حسابی درون پارس‌جنوبی به چشم آمد. درون تراکتورسازی هم می‌خواهی این کار را بکنی؟ اولین چیزی که درون جلسه با تراکتورسازی با من صحبت شد بحث کار با توپ من بود که اینقدر خوب تمرین کردم که شرایط خوبی دارم. سال قبل تقریبا ۹ سر توپ به هواداران داشتم و آنقدر که من زدم کل گلرهای تیم نزدند. 

 درون تمرین‌ها جلو هم بازی می‌کنی؟ درون تمرینات درون کارهای فوتبالی شرکت می‌کنم چون قبل از اینکه گلر شوم بازیکن بودم و درون خط حمله خوب هم گل می‌زدم و همین سبب شد کار با توپ من خوب باشد. صدبار دیگر به دنیا بیایم دیگر گلر نمی‌شوم. 

 چرا؟ چون پستی هست که تا گلر نباشی کسی اين درک نمی‌کند. درک از گلری کم هست و تمامي فکر می‌کنند با یک دستکش دست کردند می‌توان دروازه‌بان شد. 

 فکر می‌کنی تراکتورسازی امسال برای قهرمانی بسته می‌شود؟ امسال صددرصد این مساله رخ خواهد داد. همان طور که گفتم درون چهار ساعتی که با آقای زنوزی جلسه داشتم دیدم تمامي به دنبال قهرمانی این تیم هستند و برای همین هم به من گفتند تو را آوردیم چون درون تیم‌های بزرگ بازی کردی و درون تیم خودمان به عنوان یک گلر ملی حضور داشتی و با روحیه قهرمانی می‌توانی به ما کمک کنی. می‌خواهیم بازیکنان زیادی درون سطح تو بیاوریم چون به دنبال قهرمانی هستیم.

 همسرت هم خوشحال شد؟ بله همسر من ۷سال دانشجوی تبریز هست و کل خانواده ایشان درون تبریز زندگی می‌کنند. او خیلی خوشحال شد و همیشه به من می‌اعلام کرد من دوست ندارم درون دیگر تیم های شهرستانی بازی کنی و اگر قرار هست به تیمی بروی، به تراکتورسازی برویم. آنجا خاطرات خوبی داریم و یکی از دلایلی که به تراکتورسازی برگشتم همین علاقه همسرم بود. 

 قبول داری سال گذشته نتایج تراکتورسازی ضعیف بود و هواداران قهر کردند. فکر می‌کنی امسال با بودن تو و دیگر بازیکنان تاثیرگذار شرایط خوب باشد؟ امسال آنقدر قرار هست با قدرت کار کنیم که پرشورها برگردند و آشتی کنند و دوباره استادیوم را برای بازی های تراکتورسازی پر کنند. ما می‌خواهیم روزهای خوب و شادی بخش برای آنها رقم بزنیم و امیدوارم بتوانیم غرور را به هواداران تراکتورسازی برگردانیم. 

 یکی از مشکلات تراکتورسازی درون فصل گذشته خط دفاع تیم بود که گل های زیادی می‌خوردند. به نظرت این چالش امسال حل شدنی هست؟ درون جلسه‌ای که داشتیم کاملا متوجه شدم مدیران به این مساله واقف هستند و به دنبال جذب بهترین‌ها درون خط دفاعی هستند. امیدوارم مشکلات فصل قبل امسال رخ ندهد.مطالب پیشنهادی