فوتبال ایران، سرابی که سیاسیون بیشترین لطمه را به اين زده اند
۱۷ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

فوتبال ایران، سرابی که سیاسیون بیشترین لطمه  را به اين زده اند
یک مدیر پیشکسوت ورزشی مهم ترین علت نابودی و سقوط تیم های فوتبال ریشه دار را مشکلات ساختاری و مدیریتی می داند و معتقد هست که حضور سیاسیون درون فوتبال موجب شده این رشته همیشه مسیر پیشرفت را از صفر آغاز کند.

ناصر شهسواری درون اعلام کرد وگو با ایسنا، درباره مشکلات ساختاری باشگاه های قدیمی و ریشه دار که موجب سقوط و بعضا نابودی این تیم ها شده هست، اظهار کرد: مشکلات ساختاری و مدیریتی باشگاه ها را می توان درون عدم طی مسیر درست از شکل سنتی به مدرن خلاصه کرد. با نگاهی گذرا به نحوه تشکیل و تاسیس باشگاه ها درون ایران متوجه می شویم که ابتدا عده ای دور هم جمع می شدند و یک گروه را تشکیل می دادند. سپس با دقت به قدرت و نفوذ افراد، این گروه ها به مرور نام دسته، تیم و باشگاه را روی خود می گذاشتند ولی به دلیل این که این باشگاه ها قائم به فرد بودند، ریشه مستحکم نداشتند و با رفتن یک فرد محکوم به فنا بودند.
او تاکید کرد: به طور حتم عدم حمایت های لازم از سوی دولت و فدراسیون ها و درون کنار اين اعمال سلایق شخصی موجب شده تا برخی باشگاه ها مانند ابومسلم، پاس، برق شیراز، صباباتری و … دچار فراز و نشیب شوند.
این مدیر فوتبالی با اشاره به دلایل سقوط و نابودی شموشک اعلام کرد: شموشک توسط مالکی بسیار ورزش دوست، با تجربه و متخصص به نام درویش اداره می شد. او نرم افزار جامعی برای ورزش مازندران و ایران داشت و با نرم افزار کارشناسی شده درون رده های پایه و بزرگسالان سرمایه گذاری کرد. درویش یک مدیر موفق درون عرصه فوتبال و باشگاه داری بود ولی بنابراين از فوت او، به دلیل بی علاقگی فرزندانش به فوتبال، تیم ریشه دار شموشک منحل شد.
مدیرعامل پیشین ابومسلم درباره عوامل نابودی این تیم هم بیان کرد: سال ۸۴ به عنوان نمایند تام الاختیار ایران خودرو درون تیم ابومسلم حضور داشتم و درون اين سال عملا نیروی انتظامی از تیم داری انصراف داد. درون اين فصل با حضور یک گروه متخصص از مسئولان استانی و ورزشی یک هیات مدیره قوی تشکیل …

خبري پیشنهادی:


مطالب پیشنهادی