لوریس و واران، ستاره‌های دفاع فرانسه
۱۹ام تیر ۱۳۹۷ ورزشی

لوریس و واران، ستاره‌های دفاع فرانسه
دوشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۳۷
لوریس و واران، ستاره‌های دفاع فرانسه

روز جمعه درون دیدار فرانسه و اروگوئه درون مرحله‌ی یک‌چهارم جهام جهانی انتظار می‌رفت اروگوئه درون دفاع، مستحکم و درون حمله خطرناک و زهردار باشد ولی درون جریان بازی، روند اوضاع برعکس شد. 

به گفته توپ ۹۰، درون جریان بازی، این فرانسوی‌ها بودند که ثابت کردند دفاع خوب و مستحکمی دارند و درون مقابل دروازه‌ی حریف هم کارآمد و موثر هستند. ولی ناتوانی اروگوئه درون نفوذ به دفاع فرانسه تا حد زیادی مدیون درخشش فوق‌العاده‌ی رافائل واران و هوگو لوریس بود.لوریس درون یکی از مهمترین لحظات بازی برای دفع ضربه‌ی سر مارتین کاسرس، با شیرجه‌ای کامل، از تمام طول بدن خود دسترس کرد تا نگذارد توپی که گل شدنش قطعی به نظر می‌رسید بر تور دروازه‌ی فرانسه بوسه بزند. ولی درون سوی دیگر میدان، اشتباه فاحش دروازه‌بان اروگوئه فرناندو موسلرا به اروپایی‌ها اجازه داد اختلاف را دو برابر کرده و درون نهایت پیروزی به یاد ماندنی‌شان را جشن بگیرند. 
لوریس می‌گوید ” درون این سطح، تمامي چیز به تمرکز برمی‌گردد. ما امروز از نظر روانی خیلی قوی بودیم. می‌دانستیم که باید ما اول گل بزنیم و همین کار را کردیم. گل دوم ما یکی از اين لحظات خاص فوتبالی بود. موسلرا، دروازه‌بانی که از او خیلی خوشم می‌آید، واقعاً بدشانسی آورد. او یکی از بزرگترین دروازه‌‌بانهای تاریخ اروگوئه هست. درسی که از اين بازی گرفتیم این بود که هر مسابقه درون نوع خود چالشی جدی هست و هر چه درون جام جهانی جلوتر می‌رویم، نتایج، بیش از پیش به جزئیات کوچک وابسته می‌شود “. بسیاری از فرانسوی‌ها انتظار داشتند دفاع‌های مرکزی اروگوئه دیه‌گو گودین و خوزه خیمنز درون اين بازی نقشی کلیدی داشته باشند ولی درون عوض شاهد بودند که دفاع وسط تیم خودشان، رافائل واران با نمایشی درخشان درون قلب خط دفاع فرانسه، حریف را از رسیدن به گلزنی ناامید کرد و درون ضمن، درون مقابل دروازه‌ی اروگوئه هم نقشی بسیار مثبت داشت. واران که درون رئال مادرید بازی می‌کند با ضربه‌ی سر، ضربه‌ی آزاد آنتوان گریزمان را وارد دروازه کرد تا سومین گل ملی‌اش را به ثمر برساند.مطالب پیشنهادی