مجتبی جباری و ماجراهای مهیج زندگی اش
۲۱ام تیر ۱۳۹۷ ورزشی


مجتبی جباری هم مثل خیلی از بازیکنان نامی ایران، دور از مستطیل سبز از فوتبال خداحافظی کرد و کفش های خود را آویخت. او حالا قصد دارد وارد عرصه مربیگری شود. خط به خط مرور می کنیم مهمترین اتفاقات فوتبالی زندگی جباری را. مرور این اتفاقات نشان می دهد جباری هیچگاه سکوت نکرد و مثل خیلی از بازیکنان، چشم خود را روی یکسری مسایل نبست….
*او درون رباط کریم به دنیا آمد. جباری اصالتی اردبیلی دارد. 
*جباری درون آکادمی باشگاه استقلال رشد کرد.

*او فوتبال باشگاهی خود را از راه آهن آغاز کرد و درون تیم جوانان استقلال شاگرد مرحوم رضا احدی شد. کسی که همواره به نیکی از او یاد می کند. 
*مجتبی برای سربازی به ابومسلم رفت و درون آنجا به شهرت رسید تا به تیم ملی ایران هم دعوت شود. 
*سال ۸۳ او به استقلال ملحق شد. 
*جباری همواره به یکسری مسایل درون استقلال انتقاد داشت، از جمله وضعیت زمین، شرایط تمرینی تیم. 
*درگیری های لفظی او با امیر قلعه نویی هیچگاه تمام نشد. مجتبی چند بار درباره او صحبت کرد. یک بار اعلام کرد: «تصوير من درون تونل آزادی بود ولی قلعه نویی دستور داد اين را بکنند! این اوج رفتار غیر ورزشی هست.» جباری یک بار سیستم قلعه نویی درون استقلال را منسوخ شده دانست. همچنین اعلام کرد تمرینات استقلال درون حد تیم های محلات هست. او گفته بود بالا بردن امیر قلعه نویی با یک قهرمانی ظلم به فوتبال ایران هست. 
*یکی از بدترین اتفاقات زندگی او مصدومیت قبل از جام جهانی ۲۰۰۶ بود. او رباط پاره کرد و به خاطر همین مصدومیت بارها و بارها آسیب دید. 
*جباری با پرویز مظلومی هم به اختلاف خورد. این اختلاف از زمانی آغاز شد که او اجازه داد کرار هر کاری دوست دارد درون استقلال کند. مجتبی ولی تاب دیدن این رفتارها را نداشت. سرانجام سر یک ضربه کاشته با کرار درون زمین بازی درگیر شد. جاسم که لای پر قو درون استقلال بزرگ شده بود، به خاطر رفتاری که داشت باید استقلال را ترک می کرد. جباری همان شب درون مصاحبه ای اعلام کرد: «سرمربی تیم ما درون تمرین روی نیمکت می نشیند و یک قدم هم داخل زمین هم نمی گذارد. نتیجه این نداشتن مربی این هست که بازیکن عراقی (کرار) برای ما شاخ می شود.» 
*جباری درون سال ۹۲ به خاطر اختلاف با علی فتح الله زاده مدیرعامل استقلال از تیم کنار گذاشته شد. درون این جلسه آنها درگیر شدند. مجتبی بعدها اعلام کرد فتح الله زاده درباره پدر او چیزی اعلام کرد که مجبور شد به سمتش قندان پرت کند.

*مجتبی بعد از جدایی از استقلال به سپاهان رفت ولی آنجا دوام نیاورد چون نمی توانست درون ایران برای تیمی غیر از استقلال بازی کند. 
*او یکی از بازیکنانی بود که همراه با ایران به جام جهانی برزیل صعود کرد ولی درون فروردین ماه سال ۹۳ به خاطر وضعیت زانوی خود از تیم ملی خداحافظی کرد و به جام جهانی برزیل نرفت. 
*یکی از معروف ترین درگیری های جباری درگیری با قلعه نویی درون تونل ورزشگاه یادگار امام (ره) هست. درون اين روز سرد، این نزدیک بود کارشان به کتک کاری بکشد. 
*سال گذشته او ناگهان از باشگاه استقلال کنار گذاشته شد و به نظر مدیران باشگاه تصمیم گیرنده درون این زمینه بودند.


مطالب پیشنهادی