مسی هزار گله شد - پایگاه خبری تحلیلی سادس
۱۸ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

مهاجم آرژانتینی هزارمین گل دوران ورزشی را درون دیدار بارسلونا و لوانته به ثمر رساند و به رکورد تاریخی پله رسید.
به گفته سادس به نقل از Tyc اسپورت، پله یک رکورد افسانه ای دارد که اين به ثمر رسیدن ۱۰۰۰ گل هست. هواداران برزیلی عادت دارند درون دیدار برابر آرژانتین شعار «هزار گل، هزار گل، هزار گل، هزار گل؛ تنها پله تنها پله» را سر بدهند ولی دیگر نمی توانند این کار را انجام دهند چون لیونل مسی با گلزنی درون دیدار بارسلونا و لوانته توانست به این رکورد تاریخی برسد.
پله این رکورد را با احتساب گل هایش درون بازی های دوستانه به ثبت رساند. او توانست درون سال ۱۹۶۹ به هزارمین گل خود برسد. از طرفی مسی توانست این رکورد را با به ثمر رساندن ۵۸۸ گل درون بازی های رسمی برای بارسلونا و تیم ملی به ثبت برساند. مهاجم آرژانتینی برای تیم های زیر ۲۰ و ۲۳ سال، تیم های پایه و درون بازی های دوستانه نیز گلزنی کرد و یکشنبه شب هزارمین گلش را به ثمر رساند.
این قضیه زمانی مطرح شد که رامون مین (روزنامه نگار) به آمار ستاره آرژانتینی اشاره کرد. مین درون نوامبر ۲۰۱۶ با شبکه La Voz Interior مصاحبه و اعلام کرد مسی ۹۳۵ گل به ثمر رسانده هست. بنابراين از اين مهاجم بارسلونا چهار گل برای تیم ملی و سه گل با پیراهن بارسلونا درون بازی های دوستانه مقابل الاهلی، رئال مادرید و چاپه کوئنسه به ثمر رساند. همچنین ۵۸ گل درون دیدارهای رسمی برای آبی اناری ها به ثمر رساند و توانست به ۱۰۰۰ گل برسد.
پله به این رکورد فوق العاده درون ۲۹ سالگی رسید. اگر تنها گل های اسطوره برزیلی درون بازی های رسمی درون نظر گرفته شود، او ۷۶۷ بار گلزنی کرد. پله درون ۳۷ سالگی با به ثمر رساندن هزار و ۲۸۴ گل از دنیای فوتبال خداحافظی کرد. مسی اکنون ۳۰ ساله هست و بازی های زیادی را پیش رو دارد تا بتواند از رکورد ستاره سال های دور برزیل عبور کند.
۱۰۰۰ گل مسی:
بازی های رسمی با بارسلونا: ۵۲۷ گل
دیدارهای دوستانه با بارسلونا: ۳۴ گل
تیم ملی بزرگسالان: ۶۱ گل
تیم زیر ۲۳ سال: ۲ گل
تیم زیر ۲۰ سال: ۱۴ گل
تیم های پایه نیوولز اولد بویز و بارسلونا: ۳۳۹ گل
بازی های خیریه: ۲۳ گل
انتهای پیام


مطالب پیشنهادی