مقایسه عملکرد استقلال و نفت درون پنالتی های این فصل
۸ام بهمن ۱۳۹۶ ورزشی

استقلال ۴ تا از ۶ پنالتی فصل اش را گل خورد و یکی از سه پنالتی را گل کرد. نفت آبادان ۵ تا از ۷ پنالتی فصل اش را گل کرد و ۳ تا از پنج پنالتی اش را گل خورد. درون این فصل دروازه بان های استقلال دو پنالتی گرفتند ولی دروازه بانان نفت آبادان اصلا پنالتی نگرفتند.
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :
استقلال برای بازی نیمه نهایی جام حذفی باید به آبادان سفر کند تا درون دیدار با نفت تکلیف تیم صعودکننده به فینال مشخص شود. مسابقه ای که شاید تا ۱۲۰ دقیقه و ضربات پنالتی هم ادامه پیدا کند. پنالتی ای که کابوس این فصل استقلال شده و این تیم امتیازات زیادی را از بابت پنالتی های لیگ هفدهم از دست داده هست. استقلال تا به حال سه پنالتی زده که دو تا از اين ها گل نشد. پنالتی امید ابراهیمی مقابل نفت تهران، اولین پنالتی این فصل به سود استقلال بود. ضربه ای که توپ از خط رد شد ولی داور اعتقادی به گل شدن توپ نداشت. هر چند که این پنالتی از دست رفته امتیازی را از استقلال کم نکرد و تیم شفر برنده مسابقه شد. دقیقه ۸۸ بازی با پدیده، پنالتی بعدی بود که به سود استقلال گرفته شد. ولی امید ابراهیمی اين را به پای جلالی راد کوبید تا همچنان استقلال از ضربات پنالتی سودی نکند. درون این هفته و بازی با پارس جنوبی جم بالاخره سرور جپاروف طلسم را شکست و اولین گل استقلال این فصل از ضربه پنالتی را زد. استقلال درون پنالتی های این فصل هم خوب گل خورد. کرار درون هفته اول و عباس زاده درون هفته چهارم از ضربه پنالتی به رحمتی گل زدند. حسینی بعد از مهار پنالتی پارس جم از سپیدرود و پرسپولیس گل خورد. درون بازی برگشت باز هم پارس جنوبی جم بود که به کمک استقلال آمد و دیگر دروازه بان این تیم درون ضربه پنالتی سیو داشت. درون این هفته مهدی رحمتی جلوی گل خوردن استقلال از ضربه پنالتی را گرفت. رحمتی موفق شد پنالتی امید سینک را بگیرد تا او هم مثل حسین حسینی تنها مهار پنالتی فصل اش درون بازی با پارس رقم بخورد. رحمتی درون جام حذفی هم یک گل از ضربه پنالتی خورده بود.
اوضاع نفت آبادان درون پنالتی ها بهتر از استقلا ل هست. این تیم ۵ تا از هفت پنالتی اش را گل کرد. فقط پریرا درون بازی با ذوب آهن ضربه اش را به اوت زد و کرار هم مقابل دروازه بان سپیدرود ناکام ماند. حسین بغلانی، کرار(۳بار) و پریرا دیگر ضربات پنالتی نفت را گل کردند. نفت آبادان درون این فصل پنج مرتبه هم مرتکب خطای پنالتی شد که سه تا از اين ها گل شدند. حسین ابراهیمی برای سپیدرود، مهدی رجب زاده برای ذوب آهن و حامد شیری هم برای سایپا از نقطه پنالتی به نفت گل زدند. نکته امیدوارکننده برای استقلال این هست که تا به حال دروازه بان نفت آبادان درون این فصل پنالتی برای این تیم نگرفته هست. هر دو مرتبه ای که نفت از پنالتی گل نخورد، بازیکن حریف توپ را بیرون چارچوب زد. حامد شیری پنالتی دور برگشت اش مقابل نفت را به آسمان کوبید و حسین بادامکی هم ضربه اش را بیرون زد. هر چند که حالا نفت دروازه بان تیم اش را تغییر داد و سوشا مکانی درون دروازه قرار می گیرد. از زمانی که سوشا آمده هنوز نفت پنالتی نداده تا میزان آمادگی این فصل او درون ضربات پنالتی مورد ارزیابی قرار بگیرد.


مطالب پیشنهادی