منتظری درون دوراهی اهواز - اصفهان
۷ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

ایران ورزشی: نیمکت‌نشینی برای مدافعی که مصدومیتی سخت را سپری کرده بدان معنا هست که آرام آرام از آمادگی فنی دور شود و موقعیت‌های بزرگ را از دست بدهد. برای منتظری اکنون همین شرایط وجود دارد ولی او نمی‌خواهد اقبال جام جهانی را با نیمکت نشینی‌های پی درون پی درون استقلال از دست بدهد و بهانه برای کی‌روش جورکند تا بی‌درنگ نامش را از فهرست بازیکنان جام جهانی کنار بزند. منتظری یا باید درون همین استقلال بازی کند که با دقت به درخشش حسینی و چشمی احتمالش تقریبا صفراست یا تیم دیگری را برگزیند و این چند ماه باقیمانده تا جام جهانی را امیدوارانه پشت سربگذارد.

منطقی هست که یک تیم دومدافع میانی هم روی نیمکت داشته باشد تا درون مواقع مصدومیت و محرومیت ثابت‌ها جای آنها را بگیرند. به طور معمول مربیان چهار، پنج بازیکن را برای این پست به خدمت می‌گیرند تا درون طول فصل دست‌شان از داشتن بازیکن تهی نباشد. درون استقلال همین  فکر شده و می‌بینیم که زمان‌هاست منتظری و پادوانی روی نیمکت می‌نشینند و عملا شانسی برای بازی درون ترکیب اصلی ندارند.

 شاید پادو به واسطه عقبه نه چندان بلندش درون استقلال توقع آنچنانی برای حضور درون ترکیب استقلال نداشته باشد و درون مواجهه با بازی‌های پی درپی روزبه چشمی و مجیدحسینی سکوت کند ولی بی شک حال و هوای منتظری چیز دیگری هست و این مدافع کهنه کار و با تجربه عمیقا دوست دارد که درون ماه‌های منتهی به جام جهانی فوتبال برای استقلال به میدان برود تا به لحاظ بدنی و آمادگی به فرم مطلوبی برسد و کی‌روش نیز برای کنار گذاشتنش از ترکیب نهایی جام جهانی بهانه‌ای نداشته باشد. منتظری تصور می‌کرد که بنابراين از رسیدن به شرایط مطلوب بدنی و بهبود مصدومیتی که از ناحیه کتف دچارش شده بود، آرام آرام وارد ترکیب استقلال می‌شود ولی هیچ نشانه‌ای دال بر بازگشت او به ترکیب اصلی استقلال وجود ندارد و به احتمال فراوان این وضعیت ادامه خواهد داشت.

دور از ذهن نیست که شفر نیز علاقه داشته باشد منتظری را درون ترکیب اصلی بازی دهد ولی آمار قابل توجهی که زوج چشمی و حسینی درون هفته‌های اخیر از خود برجا گذاشته‌اند، دست مربی آلمانی استقلال را برای بازی دادن به منتظری بسته و بعید هست که با ادامه این روند شانسی برای منتظری به وجود آید. این شرایط سبب شده تا منتظری ساز جدایی کوک کند. گرچه او کوشیده درون تمامي حال با سیاست مدارا و سکوت پیش برود ولی درون روزهای اخیر موضوع درخواست جدایی‌اش از استقلال را به گوش مدیرعامل این باشگاه رسانده تا اگر درون نهایت با موافقت کادرفنی قرار گرفت، از استقلال به تیم دیگری برود.

درون این باره که شفر چه تصمیمی می‌گیرد، نمی‌شود توضیح شفافی داد. شفر می‌داند که جدایی منتظری مستلزم جذب یک مدافع دیگر هست تا استقلال درون کوران سخت بازی‌های نیم فصل دوم، جام حذفی و از تمامي مهم‌تر نبردهای بین‌المللی استقلال با تیم‌های آسیایی به داشتن تیمی کامل نیاز دارد و ریسک هست که تیمش را تنها با یک مدافع میانی تخصصی روی نیمکت به عرصه این بازی‌ها بفرستد. از سویی روزبه چشمی اصالتا درون پست دفاع میانی بازی نمی‌کند و پست تخصصی‌اش هافبک دفاعی هست و اگر احیانا این بازیکن دچار لغزش‌هایی شود استقلال باید مدافعی درون سطح منتظری داشته باشد تا وارد چالش‌های جدی نشود.

چشمی تاکنون روند رو به رشدی درون پست غیرتخصصی‌اش دفاع وسط داشته و خیلی‌ها اعتقاد دارند که این بازیکن درون پست غیر تخصصی جا افتاده و بعید هست که تا  آخر فصل  به پست  هافبک منتقل شود. از سویی شفر هم  به دنبال بازی با یک هافبک دفاعی هست که ترجیح او این هست که چشمی درون همان پست دفاع میانی باقی بماند و ابراهیمی تک بازیکن دفاعی خط میانی باشد. سرمربی استقلال بر این باور هست که انتقال چشمی به پست دفاع میانی دشواری‌های کار او برای گزينش بازیکنان این پست بیشترخواهد کرد و ممکن هست استقلال هزینه‌هایی بابت نیمکت نشینی این بازیکنان بپردازد. وضعیتی که همین حالا درون مواجهه با منتظری با اين رو به رو هست و این مدافع تمایل زیادی به جدایی دارد تا شاید درون تیم دیگری به بازی ادامه دهد.

شماره ۳۳ می‌داند که درون این ماه‌های منتهی به جام جهانی حتی اگر درون تیم مشکی‌پوشان که خطر سقوط را بیش از دیگر تیم‌ها احساس می‌کند، مستمر بازی کند، کی‌روش با آزادی عمل بیشتری او را به جام جهانی خواهد برد و سرمربی تیم ملی آنگاه با انتقادهایی درون این راستا که  بازیکنان نیمکت نشین یا بی‌تیم را به جام جهانی برده، کمتر مواجه می‌شود. بی‌گمان هر بازیکنی جای پژمان بود همین تصمیم را  می‌گرفت و درون خفا ماجرای علایقش برای جدایی از استقلال را مطرح می‌کرد تا  شانس بزرگ حضور درون جام جهانی و دومین تجربه بزرگ فوتبالی درون مهم‌ترین آوردگاه فوتبالی را از کف ندهد.

منتظری درون همین راستا با پیشنهادهایی هم مواجه هست. او وقتی می‌بیند که ذوبی‌ها برایش چراغ سبز نشان داده‌اند تمایلاتش برای جدایی از استقلال بیشتر می‌شود.

 ذوب تیمی هست که امیر قلعه‌نویی را بالای سر خود می‌بیند، پژمان می‌تواند با حضور درون تیمی که سرمربی سابق استقلال اين را هدایت می‌کند اقبال بزرگ رفتن به جام جهانی را حفظ کند. ولي نباید از مکنونات ذهنی این مدافع هم غافل بود. منتظری حتی بی‌میل نیست به فولاد باز گردد. تیمی که پايه و بنیان معرفی‌اش به فوتبال ایران را فراهم کرد و دلبستگی‌های بسیاری به اين دارد.


مطالب پیشنهادی