هواداری که بنابراين از کُشتن بازیکن محبوبش، رییس باشگاه شد
۶ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

ایسنا: آتیلیو رومرو درون یک حادثه رانندگی ستاره محبوبش را درون تورینو به قتل رساند و بنابراين از چند سال رییس باشگاه ایتالیایی شد.

 به نظر می‌رسید تورینو درون نیمه دوم دهه شصت، بنابراين از گذشت حدود ۲۰ سال از فاجعه سوپرگا دوباره با حضور بازیکن مستعدی مانند جیجی مرونی جان گرفته هست. او نمونه‌ای از جورج بست انگلیسی بود. مرونی شاعر، نوازنده، عاشق گروه بیتلز و موسیقی جاز بود و موهای بلندی داشت. او سرکش و الگو افراد زیادی بود که عینک زرد به چشمانش می‌زد. فابری، سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا مورنی را تهدید کرد که اگر موهایش را کوتاه نکند او را به تیم ملی فرا نخواهد خواند. بازیکن ایتالیایی موهایش را کوتاه نکرد ولی به تیم ملی دعوت شد. او پیش از پیوستن به تورینو درون تیم‌های کومو و جنوا بازی کرده بود. یوونتوس تلاش کرد با او قرارداد امضا کند و حتی با رییس باشگاه تورینو به توافق رسید ولی به خاطر اغتشاش درون شهر (تظاهرات گسترده و تهدید هواداران بیشمار “تورو” به اعتصاب که درون کارخانه فیات تورین کار می‌کردند) این قرارداد به امضا نرسید و درون نهایت”پروانه قرمز” درون تورینو ماند.

هواداری که بنابراين از کُشتن بازیکن محبوبش، رییس باشگاه شد

بنابراين از چهار بازی (پیروزی ۴ بر ۲ برابر سامپدوریا) درون فصل ۱۹۶۷-۶۸ درون روز ۱۵ اکتبر مرونی درون بلوار مرکزی تورین به همراه دوستش پولتی قدم می‌زد. او ناگهان چرخید و یک فیات کوپه ۱۲۴ با او برخورد کرد و جلوی یک موتور که با سرعت حرکت می‌کرد افتاد و سبب شد تا فاصله پنجاه متری پرت شود. این موتور کوچک را پسری به نام آتیلیو رومرو می‌راند که ۱۹ سال داشت و یکی از طرفداران مرونی بود. او علاقه زیادی به بازیکن محبوبش داشت. پوستر بزرگی از مرونی به همراه پرچم تورینو بالای تختش دیده می‌شد. حتی تصوير او درون روی موتورش نیز بود. او مد موهایش را مانند مرونی درست کرده بود و حتی مانند او لباس می‌پوشید و عینک می‌زد.

یک ماشین به سرعت ستاره تورینو را به بیمارستان انتقال داد ولی او کمی بعد از نیمه شب جانش را از دست داد. این حادثه تلخ‌ترین اتفاق ممکن برای هوادار جوان بود.

بازی بعدی تورینو یک بازی کلاسیک بود و باید به مصاف یوونتوس می‌رفت. این دوئل یک نمایش فوق العاده بود. شماره هفت مرونی را کومبین آرژانتینی بر تن کرد و انگار روح ستاره تورینو درون وجودش بود چون توانست سه گل به ثمر برساند و درون نهایت این بازی با پیروزی ۴ بر صفر به نفع تورینو تمام شد.

رومرو خیلی زود از زندان آزاد شد چون مرونی و پولتی درون اين حادثه مقصر بودند. از طرفی رومرو مدارک قانونی همراه داشت و با گذشت زمان نامش از یادها رفت. تا این که ۳۳ سال بعد، یعنی درون سال ۲۰۰۰، رییس باشگاه تورینو شد. آتیلیو رومرو که ۱۵ اکتبر با مرونی تصادف کرد و سبب مرگش شد بعدها به یک فرد مهم درون شرکت فیات تبدیل شد و توانست به ریاست باشگاه محبوبش برسد. او یک سرنوشت باورنکردنی داشت. تصور می‌شد که تمامي او را به خاطر اين قضیه نبخشیده باشند. نامزد بازیکن فوت شده درون یک نرم افزار تلویزیونی به انتقاد از رومرو پرداخت و اعلام کرد که باشگاه، آرامگاه عشقش را فراموش کرده هست و دیگر روی سنگ قبرش هفت گل رز نمی‌گذارند.  کمی بعد زمانی که شرایط برای باشگاه بد شد بخشی از مردم به یاد آوردند که رومرو کسی بود که ستاره تیمشان را به قتل رساند. به همین خاطر رومرو مجبور شد بنابراين از یک سال از سمتش استعفا دهد. سایه مرونی او را تعقیب می‌کرد.

هواداری که بنابراين از کُشتن بازیکن محبوبش، رییس باشگاه شد

آتیلیو رومرو

 به گفته ایسنا درون حادثه سوپرگا، هواپیمای حامل بازیکنان تورینوی بزرگ درون سال ۱۹۴۹ درون حال بازگشت از لیسبون سقوط کرد و تمامي سرنشینانش جان خود را از دست دادند. ۱۸ بازیکن تیم ایتالیایی درون هواپیما حضور داشتند.


مطالب پیشنهادی