هیچ‌وقت پنج شکست متوالی نداشته‌ام
۸ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

ایران ورزشی: فصل گذشته و زمانی که پیراهن سپیدرود را پوشید خیلی‌ها بر این باور بودند که دوران فوتبال حسین کعبی بنابراين از دو سال دوری به پایان رسیده و عملکرد قابل توجهی نخواهد داشت ولی انگیزه‌ او درون کنار آمادگی بدنی‌اش بسیاری از معادلات را به هم زد. به طوری که درون پایان همان فصل جشن صعود به لیگ برتر را برگزار کرد. کعبی درون فصل جدید لیگ برتر با وجود تمامي مشکلات مالی که تیمش داشت ولی توانست آمادگی‌اش را حفظ کند. او امروز با حضور مالکان جدید به آینده امیدوار شده و مدعی هست که باید گذشته را فراموش کرد. این تیم بازی‌های سختی درون پیش دارد و کعبی به ‌این مساله هم اشاره می‌کند

نیم فصل اول لیگ برای سپیدرود با اتفاقات و مشکلات مالی فراوانی همراه بود و شاید به همین دلیل هم درون نتیجه گیری ضعیف عمل کرد.


 با اینکه خیلی خوب بازی می‌کردیم که نمونه‌اش بازی با پرسپولیس بود ولی نتیجه نمی‌گرفتیم و به تیم بازنده هم که امتیاز نمی‌دهند. این بدترین نیم فصل عمرم بود و هیچ‌وقت سابقه نداشت که من درون پنج بازی متوالی شکست بخورم. ولي دلایل زیادی داشت ولی حالا باید به فکر جبران امتیاز‌های از دست رفته باشیم. ولي این را هم درون نظر بگیریم که موفقیت زمانی به دست می‌آید که امکانات لازم فراهم باشد.

یکی از سوال‌های ما همین پنج باخت متوالی بود. ولي شما درون شروع هم سه باخت متوالی داشتید.


 همانطور که گفتم دلایل بسیاری دارد. اشتباهات فوتبالی، اشتباهات غیرعمد داوری، مصدومیت‌هایی که به وجود می‌آمد، نداشتن بازیکن به اندازه کافی و… تمامي این‌ها تاثیر داشت ولی فکر کردن به اين دوران چیزی را عوض نمی‌کند. برای ما لیگ جديد شروع شده و باید بازی به بازی با رفع ایراد‌های‌مان بهتر نتیجه بگیریم. باور کنید تمرکز لازم را نداشتیم و فکرمان خراب بود. این مساله برای من با اين بازیکنی که نخستین سال حضورش درون لیگ برتر را تجربه می‌کند خیلی فرق می‌کرد.

تا حالا چنین نیم فصلی را تجربه کرده بودید؟


 برای من اصلا سابقه نداشته هست. احساسم این بود که به کارنامه ورزشی‌ام خدشه وارد شده ولی چاره‌ای جز تحمل نداشتیم. ما آنقدر مشکل داشتیم که من حسین کعبی فوتبال بازی کردن را فراموش کرده بودم ولی هر چه بوده تمام شده و باید به فکر نیم فصل دوم باشیم. مردم رشت انتظار دارند و ما باید با حفظ آرامش تیمی نتایج خوبی را کسب کنیم.

با حضور مالکان جدید به نظر می‌رسد اين آرامش ذهنی را به دست آورده اید.


 بله خدا را شکر. من هم شنیدم که مالکان جدید افراد دلسوزی هستند. بعد از بازی با نفت تهران یک سکه به بچه‌ها پاداش دادند و چک ۳۰ درصد بازیکنان هم بعد از بازی با مشکی پوشان نقد می‌شود. بنابراين الان که مشکلات مالی درون حال برطرف شدن هست ما باید درون زمین نتیجه بگیریم.

حسین کعبی همچنان موثر و با انگیزه بازی می‌کند.


 مطمئن باشید هر چقدر بیشتر از ما حمایت کنند به همان اندازه هم احساس جوانی می‌کنیم. من تا روزی که بتوانم با جان و دل برای سپیدرود بازی می‌کنم چون این تیم مثل ناموس من هست. چه چیزی از این بهتر که پیرمرد و پیرزن وقتی درون کوچه و خیابان شما را می‌بینند برایتان دعا کنند. شما شک نکنید اگر اين دو سال را از فوتبال دور نبودم الان شرایطم به لحاظ فنی خیلی بهتر بود ولی به گذشته و آنهایی که درون حقم نامردی کردند فکر نمی‌کنم. من هیچ‌وقت دنبال شهرت نیستم و برای تفریح به رشت نیامدم. به همین دلیل حتی اگر روی سکو هم باشم برای تیمم آرزوی موفقیت می‌کنم.

ولي شما رابطه خوبی هم با هواداران دارید.


 شک نکنید اگر غیر از این بود که اصلا درون رشت نمی‌ماندم. اینجا از کوچک و بزرگ به من لطف دارند. باور کنید من به خاطر همین احساس‌های خوب این مردم یک ماه به دیدن فرزندم درون تهران نرفتم. اینها سبب می‌شود که تمامي انرژی‌ام را برای تیمم بگذارم. به مسائل مدیریتی هم کاری نداریم.

چطور؟


 هر شخصی می‌تواند هر صحبتی انجام دهد، ولی تیم ما شخصی نیست. این تیم متعلق به مردم هست و قلب آنها برای تیم می‌تپد. من نمی‌توانم درون مورد تصمیمی که گرفته شده صحبت مدیریتی انجام دهم و فقط باید بگویم تیم آرامش می‌خواهد. سپیدرود بعد از ۳۰ سال به لیگ برتر آمده و باید نتایج خوبی کسب کند. من مطمئن هستم با حمایت بیشتر شرایط تیم درون آینده متفاوت خواهد شد.

فردا هم بازی حساسی با مشکی پوشان دارید.


 بله این بازی هم مثل بازی با نفت تهران شش امتیازی هست. ما باید از ۵ بازی اول نیم فصل دوم امتیازهای خوبی را به دست آوریم. هر بازی برای ما حکم فینال را دارد. باید حرفه‌ای عمل کنیم چون چند بازی سنگین پیش رو داریم که یکی از آنها همین بازی با مشکی پوشان هست..


مطالب پیشنهادی