واکنش رسمی سامسونگ به اعتراض تند ایرانی ها
۲۰ام بهمن ۱۳۹۶ ورزشی

واکنش رسمی سامسونگ به اعتراض تند ایرانی ها

شرکت سامسونگ درون ارتباط با مساله توزیع هدایای المپیک زمستانی ۲۰۱۸ توضیحاتی را ارائه کرد.

به گفته “توپ ۹۰″، از روز گذشته که شرکت سامسونگ به عنوان اسپانسر بازی های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ از اهدای گوشی موبایل به ورزشکاران ایرانی به بهانه تحریم سازمان ملل امتناع کرد، شاهد واکنش های زیادی از سوی مسئولان ایرانی بودیم. حتی کار به جایی رسید که وزارت امور خارجه این شرکت را به محدود کردن روابط تجاری با ایران تهدید کرد.بیانیه شرکت سامسونگ درباره اتفاقات اخیر درون ادامه آمده هست:شرکت سامسونگ الکترونیکس بیش از ۴ هزار گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ (نسخه‌ای خاص از گوشی گلکسی نوت ۸) را به کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۸ تحویل داده هست.
هرچند سامسونگ دخالتی درون روند بررسی کمیته بین‌المللی المپیک برای تحویل این گوشی‌ها به ورزشکاران ایرانی نداشت، ولی برای جلوگیری از هرگونه سوءتفاهم بصورت فعال اطلاعات لازم را درون اختیار این کمیته قرار داده هست. اکنون خوشحالیم که می‌شنویم کمیته بین‌المللی المپیک نهایتا به این تصمیم رسیده هست که گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ را درون اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهد.شرکت سامسونگ ایران پیش از این حمایت کامل خود از حضور ایران درون این بازی‌ها را با اعزام تیمی ۱۰ نفره از نمایندگان کشورمان برای حمل مشعل المپیک ثابت کرد. این تیم متشکل از ۹ چهره الهام‌بخش و موفق ایرانی بود که با پرچمداری بهرام رادان، بازیگر پرآوازه و محبوب کشورمان، به کره‌جنوبی سفر کرده و درون کنار نمایندگان کشورهای مختلف درون مراسم حمل مشعل المپیک شرکت کردند.
این حرکت سامسونگ که درون قالب مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت انجام شده استقبال گسترده ورزش دوستان ایرانی را به همراه داشت.سامسونگ همواره خانواده ایرانی خود را به عنوان بخشی از هویت جهانی خویش به رسمیت شناخته و به آنها احترام کامل گذاشته هست و درون این جریان نیز نگرانی بجای مردم ایران را به اطلاع کمیته بین‌المللی المپیک و دیگر مسئولان این بازی‌ها رسانده هست. ما از نظرات کاربران ایرانی‌مان قدردانی کرده و همواره تمامی تلاش خود را برای حل هرگونه مشکلی به کار خواهیم بست، حتی اگر خودمان نقشی درون اين نداشته باشیم. حضور و تعهد ما درون ایران و نوع عملکردمان درون این کشور نشان می‌دهد تا چه حد حقوق تمامی افراد را برای دسترسی برابر و واقعی به فناوری، به رسمیت می‌شناسیم.مطالب پیشنهادی