پنج تیم درون رویای نخستین صعود به دور بعد
۱۹ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

پنج تیم درون رویای نخستین صعود به دور بعد

درون روزهایی که تیم ملی درون مقدماتی جام جهانی قدرتمندانه پیش می‌رفت، این باور بیش از پیش تقویت شد که شاید این بار ایران بتواند از گروهش درون جام جهانی صعود کند و طلسم ناکامی درون چهار حضور قبلی‌اش را بشکند.

به گفته “توپ ۹۰” و به نقل از ایران ورزشی ، تیم ملی درون نهایت موفق شد بدون شکست به روسیه برسد و به گفته کارشناسان درون حال حاضر آماده‌ترین تیم قاره آسیاست، هرچند قرعه سخت عبور از مرحله گروهی را به ماموریتی سخت تبدیل کرده.ایران ولی تنها تیم حاضر درون جام جهانی ۲۰۱۸ نیست که تا به حال نتوانسته از مرحله گروهی صعود کند. چند تیم دیگر هم درون روسیه امیدوارند که برای نخستین بار صعود از مرحله گروهی را جشن بگیرند.
مصر: امید به صلاحمصری‌ها نخستین تیم آفریقایی بودند که به جام جهانی رسیدند، ولی تنها مسابقه‌شان درون مسابقات سال ۱۹۳۴ را به مجارستان باختند و حذف شدند. دومین حضور مصر درون جام جهانی هم ناموفق بود و این تیم مسابقات سال ۱۹۹۰ را با دو تساوی و تنها یک گل زده به پایان برد. مصر درون سومین حضورش درون جام جهانی امید زیادی به صعود از گروه دارد، بخصوص اینکه با قرعه نسبتا آسانی روبه‌رو شده. سخت‌ترین حریف فراعنه درون گروه A اروگوئه هست و عربستان و حتی روسیه درون دسترس به نظر می‌رسند. امید مصر به محمد صلاح، آماده‌ترین بازیکن این روزهای لیگ‌برتر هست. مهاجم لیورپول و بهترین بازیکن سال آفریقا هفته گذشته مدعی شد که به موفقیت تیمش درون روسیه خوشبین هست.
روسیه: زیر سایه اسلافشاید برای‌تان عجیب باشد که روسیه هم هیچ‌وقت نتوانسته از مرحله گروهی جام جهانی فراتر برود. شوروی یکی از تیم‌های باسابقه جام جهانی بود، ولی روسیه از زمان تجزیه شوروی نتوانسته درون این مسابقات موفق شود. این تیم درون جام جهانی ۹۴، ۲۰۰۲ و ۲۰۱۴ حاضر بود، ولی هر سه بار درون مرحله گروهی حذف شد. روسیه این بار قرعه خوبی دارد و مهم‌تر از اين می‌تواند روی امتیاز میزبانی هم حساب کند، با این حال هیچ چیزی تضمین شده نیست.

آفریقای جنوبی درون سال ۲۰۱۰ تنها میزبان جام‌جهانی بود که نتوانست از گروهش صعود کند و این خطر حالا روسیه را هم تهدید می‌کند، بخصوص اینکه دو حریف سخت مثل اروگوئه و مصر دارد.
ایسلند: انگیزه تکرار شگفتیبه طور معمول تیم‌هایی که برای نخستین بار درون جام جهانی شرکت می‌کنند، بخت زیادی برای موفقیت ندارند، ولی این درباره ایسلند صدق نمی‌کند. آنها دو سال قبل درون نخستین حضورشان درون یورو شگفتی‌ساز شدند و توانستند تا یک چهارم نهایی پیش بروند. ایسلند حالا نخستین حضور درون جام جهانی را تجربه می‌کند و وایکینگ‌ها امیدوارند درون روسیه هم از گروه‌شان صعود کنند. این تیم درون مرحله مقدماتی بالاتر از ترکیه و کرواسی ایستاد تا ثابت کند موفقیتش درون جام ملت‌های اروپا شگفتی نبوده و با سبک بازی منحصر به فردش می‌تواند درون روسیه هم حریف چغری باشد. ولي ایسلند درون یکی از سخت‌ترین گروه‌های مسابقات قرار دارد و درون رقابت با سه تیم باتجربه آرژانتین، کرواسی و نیجریه کار آسانی ندارد.
پاناما: جديد‌واردهاپاناما هم مثل ایسلند نخستین حضور درون جام جهانی را تجربه می‌کند، ولی به اندازه ایسلند امید به صعود ندارد. پاناما که با حذف آمریکا توانسته به جام جهانی برسد، درون گروه G با بلژیک، انگلیس و تونس همگروه هست. چهار سال قبل کاستاریکا، دیگر تیم منطقه آمریکای مرکزی توانست با حذف انگلیس و ایتالیا شگفتی‌ساز شود، ولی پاناما برای تکرار این شگفتی کار خیلی سختی دارد. بر پايه پیش‌بینی‌ها بلژیک پرستاره و انگلیس بخت اصلی صعود از این گروه هستند و بعد از اين باید به تونس اشاره کرد.  پاناما که درون آسمان فوتبال جهان هیچ ستاره‌ای ندارد، ظاهرا برای صعود از مرحله گروهی باید هنوز منتظر باشد.مطالب پیشنهادی