پژمان جمشیدی درون تیم ملی سینما!
۲۳ام بهمن ۱۳۹۶ ورزشی

ورزش سه: ملی پوش سابق فوتبال ایران که سال های اخیر را درون عرصه هنر گذرانده هست درون سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر موفق شد به عنوان یکی از نامزدهای دریافت سیمرغ معرفی شود.

 نام پژمان جمشیدی، این روزها بیشتر از آنکه ما را یاد فوتبال و تیم ملی و پرسپولیس بیندازد به یاد فیلم ها و سریال هایی می اندازد که او بازی کرده و این یعنی وی درون زمان زمان حضور درون عرصه هنر آنقدر پرقدرت ظاهر شده هست که دیگر باور کنیم او یکی از بازیگران سینما و تئاتر ایران هست.

 

پژمان جمشیدی درون تیم ملی سینما!

پژمان که دوران فوتبال خود را از تیم کشاورز آغاز کرد با حضور درون سایپا توانست خود را به عنوان یکی از استعدادهای فوتبال ایران نشان دهد و بنابراين از پیوستن به پرسپولیس نیز کسب شهرت را به طور کامل تجربه کرد. او درون دوران اوج فوتبال خود، علاوه بر حضور درون تیم امید ایران، خود را به مربیان تیم ملی نیز تحمیل کرد تا چند سال به عنوان یکی از بازیکنان ملی پوش فوتبال ایران برای تیم کشورش به میدان برود.

ولی بنابراين از پایان فوتبال، جمشیدی به دلیل آشنایی با تعدادی از سینماگران به سمت کار تصویر و هنر کشیده شد و با اولین بازی درون سریال پژمان موفق شد تا حد زیادی خود را درون رل جدید زندگی اش جا بیندازد. بنابراين از این اتفاق او به تکمیل داشته های هنری و فنون بازیگری پرداخت و درون این میان درون فیلم ها و سریال ها و تئاترهای فراوانی نیز نقش آفرینی کرد.

از جمله فعالیت های ملی پوش سابق فوتبال ایران درون تلویزیون می توان به سریال های پژمان، سال های ابری، دیوار به دیوار و نفس اشاره کرد. او درون سینما نیز درون کارهایی نظیر آتش بس، ۵۰ کیلو آلبالو، خوب بد جلف، آذر، تگزاس، لونه زنبور، من دیوانه نیستم و … به بازی پرداخت.

 

پژمان جمشیدی درون تیم ملی سینما!

ولی نکته جالب درباره پژمان جمشیدی که از جا افتادن او درون عرصه جدید زندگی اش دارد حضور مستمر روی صحنه تئاتر هست. پژمان درون طی چهار سال اخیر موفق شده درون بیش از ۱۵ تئاتر حضور پیدا کند که نشان حرفه ای شدن وی دارد. بسیاری از تئاترهای اجرا شده ای که جمشیدی نیز درون اين حضور داشت با مطرح ترین های این عرصه بوده و از جمله آثار پرفروش نیز محسوب می شود.

 

پژمان جمشیدی درون تیم ملی سینما!

شب گذشته هیات داوران سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر، به اعلام نامزدهای مورد نظر خود برای دریافت سیمرغ بلورین پرداختند و درون این میان نام پژمان جمشیدی نیز خوانده شد. هنرمند سابقا فوتبالیستی که با این نامزدی به عنوان یکی از مهمترین موفقیت های خود، مهر تاییدی بر دوران جدید زندگی خود زد. او این روزها فیلم سوءتفاهم اثر احمدرضا معتمدی را درون جشنواره داشت که درون نهایت توانست با بازی خود نظر هیات داوران برای حضور بین نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مکمل مرد را جلب کند.

درون حالی که ورزشکاران بسیاری بنابراين از کسب شهرت و رسیدن به موفقیت راهی سینما شدند تنها تعداد بسیار محدودی از آنها را به عنوان حرفه ای ترین های عرصه بازیگری می شناسیم و شاید پر بیراه نباشد اگر بگوییم پژمان جمشیدی بنابراين از محمدعلی فردین دومین ورزشکاران حرفه ای هست که بنابراين از کسب عناوین مهم درون عرصه ورزش، توانسته درون عرصه هنر و بازیگری نیز خود را به عنوان یک حرفه ای معرفی کند.

 

پژمان جمشیدی درون تیم ملی سینما!

ولی درون رابطه با اعلام اسامی بهترین های جشنواره شاید ذکر اتفاقی جالب نیز خالی از لطف نباشد. درون حالی که هیات داوران درون نشست مطبوعاتی خود و درون میان خبرنگاران مختلف به اعلام اسامی مورد نظر خود می پرداختند اتفاق عجیبی درون سالن افتاد که تعجب بسیاری را به دنبال داشت. بنابراين از آنکه محمدرضا فروتن نام پژمان جمشیدی را به زبان آورد تعدادی از نفرات فرهنگی! حاضر درون سالن با پوزخند و همهمه خود، با حرکتی که کمتر شاخصه فرهنگی را درون خود داشت به حضور پژمان جمشیدی درون میان نامزدها اعتراض کردند.

اتفاقی که سبب نشد تا پژمان جمشیدی کام خود را تلخ کند بلکه بیشتر سعی کند به لذت حضور بین آخرین نام های دعوت شده به تیم ملی سینما بپردازد. حتی اگر قرار باشد این لذت ۲۴ ساعته باشد و او درون تنها نام بیرون آمده از جلسه هیات داوران قرار نداشته باشد و نتواند سیمرغ بلورین را به دست آورد. پژمان درون صفحه اجتماعی خود نیز از صبر و تلاش خود درون ۴ سال اخیر اعلام کرد و حالا جای مادر را خالی می بیند تا درون این لحظات کنار او باشد.

 

پژمان جمشیدی درون تیم ملی سینما!

اعلام نام پژمان جمشیدی به عنوان یکی از نامزدهای دریافت سیمرغ بلورین، حالا نشان می دهد وی به طور کامل دیده شده و توانسته رای کافی درون جمع بهترین ها را به دست بیاورد و شاید تا همینجا نیز برای اثبات مورد قبول بودن کافی باشد. او برای کسب سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، رقبای بسیار قدرتمند و نامداری همچون استاد جمشید هاشم پور، فرهاد اصلانی، سیامک انصاری، مسعود کرامتی و همین طور نوید پورفرج را درون کنار خود می بیند. رقبایی که نتیجه رقابت آنها تا ساعاتی دیگر مشخص می شود.

 

علی‌رضا هاشمی 

 

تصوير ها: مصطفی رودکی، علی شیربند، حامد مالک پور


مطالب پیشنهادی