پیشنهاد نباشد خداحافظی می کنم
۱۰ام اردیبهشت ۱۳۹۷ ورزشی

ورزش سه: نفت تهران این فصل شرایط سخت و متفاوتی داشت. نه تنها مالکان باشگاه چند بار تغییر کردند بلکه با آنها مربیان زیادی هم آمدند و رفتند. نکته جالب این هست که یکسری بازیکن هم با این رفت و آمدها ضربه خوردند. به هر حال بازیکنانی بودند که با هر سرمربی جدید، ماندنی بودند و با وجود قهر و رفتن، باز هم برگشتند و کار کردند. بازیکنی مثل محمد نصرتی که با وجود تجربه بالایی که داشت، شرایط سختی درون نفت تهران گذراند. نصرتی که حالا به خداحافظی هم فکر می‌کند درون مورد دلایل سقوط نفت تهران، شرایط خودش و… صحبت می‌کند.

این فصل شرایط سختی داشتید و درون نهایت نفت تهران به لیگ یک سقوط کرد…

وا… اگر تیم درون لیگ برتر می‌ماند معجزه می‌شد. تیمی که به قول معروف نه صاحبی دارد و نه مالکی و بی‌درون و پیکر هست معلوم هست که درون لیگ برتر نمی‌ماند. ما اول فصل اینطور فکر نمی‌کردیم و برای حضور درون جام باشگاه‌های آسیا آمدیم ولی درون این زمان ۳، ۴ مالک و ۵، ۶ مربی آمدند و رفتند که یکسری بازیکن هم جابه‌جا شدند. با این شرایط اگر نفت درون لیگ برتر می‌ماند جای سوال داشت. نه تمرکز بود، نه تمرین مناسب و نه هیچ چیز مثبت دیگری.

ولی وقتی مالک جدید آمد تمامي خیلی مثبت درون موردش صحبت می‌کردید…

مالک جدید یک ماه خوب بود. تمامي مالکان جدیدی که آمدند همینطور بود. تمامي چیز برای ۲۰ روز تا یک ماه خوب بود ولی بعد از اين به مشکل می‌خوردند. من همان ابتدای کار به مهندس سمیعی و آقای افاضلی گفتم مشکل به چه صورت هست ولی قبول نمی‌کردند و می‌گفتند وزارت نفت مشکل را حل می‌کند. درون ادامه دیدیم همان مشکل وجود دارد و گوش وزارت نفت هم بدهکار نیست و آنها کار خودشان را کردند. مسوولان ارشد وزارت هم نه به تیم کاری داشتند و نه توجهی کردند. این مساله برای بهنام پیشرو و جهانیان هم پیش آمد. ولي جهانیان خیلی زود متوجه شد و رفت. به هر حال هرکسی می‌آمد این مشکل وجود داشت و کار پیش نمی‌رفت. مالک جدید هم درون ابتدا مبلغ کمی به تیم داد و پول دارایی را هم دادند ولی کارهای لازم انجام نشد. درون مورد بحث واگذاری آقایان فریادشیران و میرشیبانی که درون هیات واگذاری هستند، بهتر اطلاع دارند.

بنابراين چرا هاشم بیک‌زاده و افاضلی دلیل اصلی سقوط نفت تهران را علیرضا بیرانوند می‌دانستند؟

چرا باید بیرانوند مقصر باشد؟ بیرانوند دنبال حق و حقوقش بوده. وقتی دید از طریق فدراسیون فوتبال به حقش نمی‌رسد از طریق مراجع قضایی اقدام کرد. شاید کارش پسندیده نبود ولی به هر حال دنبال حق و حقوقش بود. جرم که نکرده. این مساله بازخورد چندان خوبی نداشت ولی حقش هست.

یعنی شما می‌گویید بیرانوند درون مساله سقوط نفت تهران اصلا موثر نبود؟

اصلا موثر نبود. همانطور که گفتم او دنبال حق و حقوقش بود و جرمی نکرد. زمانی که ما آنجا بودیم این مساله روی چندان خوبی نداشت ولی کار غلطی نبود و او دنبال حق و حقوقش بود.

شما که دیگر با نفت تهران قرارداد ندارید؟

نه، قرارداد ندارم ولی اگر قرارداد هم داشتم، حتی پول می‌دادم که نمانم. اتفاقا یکی، ۲ بار هم قهر کردیم ولی برگشتیم.

خیلی زود هم برگشتید…

به خاطر جوان‌ها برگشتیم. برگشتیم و فوتبال بازی کردیم تا جوان‌ها با انگیزه بیشتر کار کنند. درون واقع به خاطر استعدادهایی که درون نفت تهران پرورش پیدا کردند برگشتیم. استعدادهایی مثل وحید امیری، کمال کامیابی‌نیا، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی و…

بنابراين تا الان هیچ پیشنهادی از دیگر تیم‌ها نداشتید؟

با شرایطی که امسال داشتیم معلوم هست پیشنهاد نمی‌رسد. اگر تیم‌ها، جزییات را نگاه کنند مشخص هست که چه کسی خوب بود و چه کسی بد ولی به صورت کلی نتیجه کاملا مشخص هست. فوتبال یک بازی گروهی هست، نه انفرادی و تمامي نتیجه را می‌بینند.

بنابراين با این نگاه می‌خواهید چه کار کنید؟

فوقش این هست که خداحافظی می‌کنم.

یعنی اگر پیشنهادی نرسد خداحافظی می‌کنید؟

بله، پیشنهاد مناسب نباشد خداحافظی می‌کنیم. از این مساله ابایی نداریم چون می‌دانم شغل‌مان فوتبال هست و باید یک روز تمام شود. باز هم می‌گویم اگر به جزییات دقت شود ممکن هست پیشنهاد برسد.

لیگ یک هم که نمی‌روید؟

نه، اصلا.

بنابراين ممکن هست با سقوط از فوتبال خداحافظی کنید؟

باید ببینیم سقوط را چطور معنا می‌کنیم. سقوط درون زندگی شاید افتادن از جایی و حتی مرگ باشد ولی درون فوتبال متفاوت هست. این سقوط نیست و رفتن به یک مرحله پایین‌تر هست که باید برای همین به مسوولان نفت دست‌مریزاد اعلام کرد.


مطالب پیشنهادی