چرا حسینی به نرم افزار فردوسی پور نرفت؟
۲۱ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

درون سال های اخیر احتمالا حسین حسینی نخستین فوتبالیست جوانی بود که از حضور درون نرم افزار پُربیننده تلویزیونی ۹۰ امتناع کرد. دروازه بان جوان و بااستعداد استقلال که با کلین شیت های متوالی رکوددار لیگ برتر هست، این فصل بیشتر از هر بازیکنی به اصطلاح «توی چشم» هست.

به گفته  فانوس ،  همشهری درون ادامه نوشت: وینفرد شفر، سرمربی آلمانی با حضور درون استقلال خیلی راحت روی نام مهدی رحمتی قلم قرمز کشید تا حسینی بتواند درون دروازه این تیم خودنمایی کند. شفر ولي بعد از مشاهده تمرینات این دروازه بان گفته بود که از حسینی یک اولیور کان خواهد ساخت. این اظهارنظر با درخشش مداوم این دروازه بان درون لیگ برتر یکی از دلایل بیرون آمدن استقلال از بحران نیز بود.

به همین دلیل، عادل فردوسی پور که به طور معمول بازیکنان پدیده لیگ برتر را به استودیو نرم افزار ۹۰ فرامی خواند، درون روزهای گذشته تصمیم گرفت حسینی را به عنوان میهمان به این نرم افزار دعوت کند. درون ابتدا حسینی پیشنهاد فردوسی پور را پذیرفت ولی وب سايت ای شدن این موضوع حساسیت های بسیاری را برانگیخت. ابتدا هواداران استقلال درون فضای مجازی از حسینی درخواست کردند که به برنامه۹۰ نرود. آنها دو دلیل را مطرح کردند؛ یکی دلخوری از فردوسی پور بابت انتقادهای گاه وبیگاه از آبی ها و دومی پیش بینی افت حسینی با حضور درون این نرم افزار. جالب اینکه عادل فرودسی پور نیز درون نرم افزار دوشنبه شب خود درباره امتناع دروازه بان از حضور درون برنامه۹۰ به گونه ای صحبت کرد که گویی «نحسی» این نرم افزار برای پدیده های لیگ برتر مطرح هست. اکنون این پرسش مطرح هست که آیا غیبت حسینی درون نرم افزار ۹۰ را می توان به مسائل خرافی ارتباط داد؟

حسین زمانی، عضو هیات مدیره باشگاه استقلال درباره اینکه چگونه تصمیم بر نرفتن حسینی درون این نرم افزار گرفته شد، به همشهری ورزشی می گوید: «کادرفنی باشگاه مخالف حضور حسینی درون نرم افزار تلویزیونی بود. آقای شفر این موضوع را به اطلاع مدیرعامل باشگاه رساند و براساس این نظر، تصمیم گرفتیم بازیکن خود را به برنامه۹۰ نفرستیم.» زمانی درون پاسخ به این پرسش که آیا وینفرد شفر برای چنین تصمیمی دلیل هم آورد، عنوان می کند: «نه، آقای شفر دلیل خاصی را به زبان نیاورد.»

با این ابهام، آیا می توان نتیجه گرفت که مسائل خرافی درون تصمیم گیری حسین حسینی تاثیرگذار بوده هست؟ عضو هیات مدیره باشگاه استقلال موافق این نتیجه گیری نیست. زمانی معتقد هست: «خرافات مساله ای نیست که ما و اعضای کادرفنی به اين پرداخته باشیم. درون شأن ما نیست که بخواهیم براساس مسائل خرافه تصمیم گیری کنیم. درون فرهنگ ما نیست که به این شکل بخواهیم زندگی کنیم.» با این حال، هواداران استقلال درون فضای مجازی به این مساله پرداخته و عنوان کرده بودند که حسینی نباید درون برنامه۹۰ حضور پیدا کند. عضو هیات مدیره استقلال درباره این موضوع نیز می گوید: «برخی از هواداران یک مقدار بر سر موضع گیری های آقای فردوسی پور درون نرم افزار اش گله مند بودند. هواداران از نظر مسائل فنی به این نرم افزار ایراد گرفتند و معتقد بودند که حسینی نباید به برنامه۹۰ برود، وگرنه مسائل خرافه نمی توانست منظور هواداران باشد.»

حسین حسینی به قدری درون لیگ برتر درخشش داشته که از او به عنوان دروازه بان احتمالی تیم ملی درون جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز یاد می شود. ۴سال پیش زمانی که تیم ملی قرار بود درون جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل حضور یابد، کارلوس کی روش تا لحظه آخر دروازه بان اصلی خود را مشخص نکرده بود. مهدی رحمتی مورد غضب کی روش قرار گرفته بود. برای همین، از دانیال داوری که از فوتبال آلمان به اردوی تیم ملی اضافه شده بود، به عنوان دروازه بان اصلی تیم ملی یاد می شد. او ولی نظر کی روش را نتوانست جلب کند و سرمربی تیم ملی بعد از یک دوره اطمینان به رحمان احمدی درون جام جهانی درون تصمیمی غیرمنتظره علیرضا حقیقی را درون دروازه قرار داد. با دقت به سیاست کی روش درون گزينش بازیکنان تیم ملی بازی کردن حسینی دور از ذهن به نظر نمی رسد.


مطالب پیشنهادی