کشف ۱۳ تن مواد مخدر و روانگردان در کشور طی هفته اخیر - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-مدل لباس عروس - مدل لباس عروس

کشف ۱۳ تن مواد مخدر و روانگردان در کشور طی هفته اخیر – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان-مدل لباس عروس

به گزارش خبرگزاری مهر، ناصر اصلانی معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل اظهار کرد: مجموع کشفیات این هفته ۱۳ هزار و ۱۴۳ کیلوگرم مواد مخدر است که در مقایسه با هفته قبل ۲۰ درصد کاهش دارد.

وی افزود: بیشترین حجم مواد مکشوفه مربوط به تریاک به میزان ۱۱ هزار و ۳۸۵ کیلوگرم بوده و ۸۶ درصد مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: همچنین از این میزان یک هزار و ۲۹۵ کیلوگرم حشیش، ۵۳ کیلوگرم شیشه، ۲۳۶ کیلوگرم مرفین، ۸۳ کیلوگرم هروئین، ۹ هزار و ۶۴۲ عدد قرص روان‌گردان، ۵۵ مواد پیش‌ساز و ۸۸ کیلوگرم سایر مواد کشف شده است.

اصلانی با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی یک هزار و ۳۴۰ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشفیات مواد مخدر در این دوره ۹.۸ کیلوگرم به ازای هر عملیات بوده است.

وی اظهار داشت: در هفته اخیر مجموعاً ۷ هزار و ۹۹۰ متهم در ارتباط با جرایم مواد مخدر و خصوصاً طی طرح‌های جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر در سطح کشور دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۲۲۷ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر و روانگردان ۲ هزار و ۳۶۱ نفر خرده‌فروش و توزیع‌کننده مواد مخدر و ۴ هزار و ۳۶۵ نفر معتاد متجاهر دستگیر شده‌اند. همچنین یک هزار و ۳۷ نفر طی سایر عملیات‌های مرتبط با موضوع مواد مخدر دستگیر شده‌اند.

معاون مقابله با عرضه ستاد افزود: از ۹۹ هزار و ۶۴۲۶۴۲ عدد قرص روانگردان مکشوفه در این مقطع، بیشترین تعداد با ۵ هزار و ۴۰۳ عدد مربوط به استان فارس است که نشان‌دهنده ۵۶ درصد مجموع کشفیات قرص‌های روانگردان در هفته اخیر است.

اصلانی با بیان اینکه بالغ بر ۷۸ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به هفت استان کشور می‌باشد، اظهار داشت: بیشترین حجم کشفیات با ۴ هزار و ۷۱۴ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که معادل ۳۵ درصد کشفیات کشور می‌باشد و بوشهر با یک هزار و ۴۶۵ کیلوگرم، کرمان با یک هزار و ۳۹۲ کیلوگرم، هرمزگان با یک هزار و ۷۴ کیلوگرم، یزد با ۷۳۷ کیلوگرم، اصفهان با ۶۱۳ کیلوگرم و تهران با ۴۳۹ کیلوگرم به ترتیب در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی افزود: سهم کشفیات ۵ استان اولویت دار حوزه مقابله یعنی سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، بوشهر و خراسان جنوبی از کشفیات کشور در هفته مذکور ۶۶ درصد است.

اصلانی اظهار داشت: طی این مدت، ۱۸۴ دستگاه خودرو، ۱۶ دستگاه موتورسیکلت، ۴ قبضه سلاح و ۸۳ دستگاه موبایل توقیف شد.

مطالب مشابه با این مطلبکد آمار