خرداد؛ علیرضا کریمی، کشتی گیر البرزی تیم ملی جمهوری اسلامی ایران، مدال طلا رقابت ها بین المللی کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا را کسب کرد.

رقابت های کشتی آزاد جام ساساری ایتالیا که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی نیز محسوب می شود روز شنبه با حضور ورزشکارانی از سراسر دنیا برگزار شد.

در وزن 92 کیلوگرم این دوره از رقابت ها، با حضور 7 کشتی گیر در 2 گروه برگزار که کریمی در دور اول با نتیجه 11 بر صفر ویکی از هند را مغلوب کرد، وی در دور دوم و با نتیجه هفت بر صفر ارشک محبی دیگر نماینده کشورمان را از پیش پای برداشت و به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی رفت.

ارشک محبی نیز مقابل ویکی از هند با نتیجه 6 بر صفر پیروز و به عنوان نفر دوم گروه راهی دیدار نیمه نهایی شد.

کریمی در مرحله نیمه نهایی مقابل نورگالی نورگایپولی از قزاقستان با نتیجه 11 بر صفر پیرور و راهی دیدار فینال شد.

این ورزشکار البرزی در مرحله فینال، چاکولوف از روسیا را با نتیجه هشت بر چهار از پیش رو برداشت و صاحب مدال طلا این دوره از رقابت ها شد.

کریمی متولد 1373 و ساکن شهرستان فردیس استان البرز است که افتخارات فراوانی برای این شهرستان، استان و کشور به ارمغان آورده است.

وی دارای سه مدال آسیایی کشتی جوانان و نوجوانان، یک مدال نقره جهانی، یک مدال نقره و یک مدال برنز بین المللی، سه مدال کشوری نونهالان و نوجوانان، مقام سوم در مسابقات جام تختی و مدال های زیادی در کشتی نونهالان و نوجوانان استانی است. کریمی کشتی گیر فردیسی در مسابقات آسیایی مقام قهرمانی وزن 86 کیلوگرم را کسب کرد.

در جریان رقابت‌های وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد زیر 23 سال جهان که در لهستان برگزار شد، علیرضا کریمی دارنده مدال برنز جهان در مرحله نخست مقابل حریفی از روسیه شکست خورد و با توجه به فینالیست شدن حریفش راهی مرحله شانس دوباره شد، اما وجود رقیبی از رژیم صهیونیستی سبب شد تا وی از مصاف با این رقیب خودداری کند.

7414

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *