به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سید کمال هادیانفر در ارتباط تلفنی با خبر ۱۴ شبکه اول سیما با اشاره به وضعیت محورهای منتهی به حرم امام (ره) اظهار کرد: حدود ۳۷ درصد ورودی سواری گزارش شده و در محور حسن آباد به سمت حرم ورود خوروهای سواری از ساعت ۱۳ ممنوع است.

سردار هادیان فر در ادامه به افزایش تعداد اتوبوس‌های حامل زائران حرم امام راحل اشاره کرد و گفت: بیش از ۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه اتوبوس زائران با ۳ هزار و ۲۱۲ نیروی پلیس راه در قالب هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو پلیس همراهی می‌شود. این اتوبوس‌ها همچنین به سامانه‌های کنترلی و دارای معاینه فنی تجهیز شده اند که بیش از ۳۰۰ هزار زائر را به حرم امام راحل منتقل می‌کنند.

وی افزود: همچنین در محورها تیم‌های عملیاتی ما بیش از ۸ هزار واحدهای گشتی هستند که در قالب‌های پیاده، خودرو سیار و موتورسیکلت (۲۷ هزار مامور) در این حوزه بکار گیری کرده ایم.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: تمهیدات لازم برای پارک خودروها نیز اندیشیده شده است که پارکینگ‌ها با ظرفیت ۳۰۰ هزار وسیله نقلیه پیش بینی شده و محل پارکینگ‌های نیز جانمایی شده است.

سردار هادیانفر افزود: محدودیت‌های ترافیک از ساعت هشت صبح امروز سه شنبه چهاردهم خرداد در حرم مطهر حضرت امام (ره) آغاز شده است و تردد همه وسایل باربری سنگین در جاده قدیم قم از پل حسن آباد تا پل آزادگان، بزرگراه شهید رجایی تا پل آزادگان به جنوب تا جاده قدیم و برعکس، بزرگراه شهید هاشمی حد فاصل پل شهید صنیع‌خانی تا بهشت زهرا (س)، سه راهی باقرشهر تا بزرگراه خلیج فارس ممنوع است و این ممنوعیت تا پایان مراسم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه از ساعت ۱۳ روز سه شنبه تا پایان مراسم، ممنوعیت تردد اعمال شده است، گفت: مسیر جنوب به شمال آزادراه قم – تهران از پل حسن آباد با ممنوعیت تردد روبرو است و فقط کاروان‌های استان قم می‌توانند به سمت شمال آزاد راه ادامه مسیر دهند.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا افزود: در جاده قدیم قم در مسیر جنوب به شمال بعد از کهریزک نرسیده به تقاطع سایت و ادامه مسیر از باقرشهر و در نهایت جاده قدیم به سمت تهران نیز ممنوعیت تردد اعمال شده است. همچنین اعمال محدودیت از دوربرگردان سالمندان برای جلوگیری از تردد کامیون‌ها وجود دارد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *