به گزارش مشرق، از اواخر اسفندماه سال گذشته بود که بخش‌هایی از استان گلستان درگیر سیل شد. اما وقوع سیل در کشور به همین استان منتهی نشد و در ادامه تقریباً تمام نیمه عربی کشور درگیر یک سیل فراگیر شد. اما شدت وقوع در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان بیش از سایر استان‌های کشور بود.

بیشتر بخوانید:


۳۰۴ فروند شناور در مناطق سیل‌زده فعالیت می‌کنند

بر همین اساس نیروهای مسلح نیروها و تجهیزات امدادی و مهندسی خود را برای کمک به سیل‌زدگان به استان‌های سیل زده گسیل داشتند. اما در این بین نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از اولین روزهای وقوع سیل در استان‌های سیل زده یگان‌های خود را با همه تجهیزات و ادوات مهندسی، رزمی و امدادی به منطقه اعزام کرد و اقدامات انبوهی را جهت امداد رسانی به مردم عزیز استان‌های سیل زده انجام داد.

از جمله مهمترین این اقدامات می‌توان به لایروبی رودخانه‌های منطقه در راستای هدایت و تخلیه آب از مناطق سیل زده استان گلستان به دریا، بازگشایی محور گمیشان – گرگان – آق قلا – بندر ترکمن با انتقال لوله‌های بتنی از شهرک صنعتی آق قلا و احداث پل بر روی جاده گمیشان، بازگشایی محور گرگان – آق‌قلا – خواجه نفس به گمیشان با احداث ۱۹ دهنه پل بیلی، لوله بتنی و فلزی، لایروبی هزاران واحد مسکونی در مناطق سیل زده، بازگشایی کمربندی بروجرد – همدان که در اثر بارش برف سنگین مسدود شده بود توسط مهندسی گروه ۲۴ بعثت نیروی زمینی سپاه اشاره کرد.

همچنین حضور نفربرهای خشایار نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل زده خوزستان و بازگشایی مسیر استراتژیک خرم آباد-پلدختر-معمولان از دیگر اقداماتی بود که توسط یگان‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه صورت گرفت.

برای نمونه آمار اقدامات نیروی زمینی سپاه در مناطق سیل‌زده استان گلستان را در جداول زیر ببینید:

۱- آخرین استعداد ماشین آلات مهندسی و… فعال موجود در منطقه:

۲- اهم اقدامات مهندسی رزمی نیروی زمینی سپاه:

۳- اهم اقدامات بهداشتی و درمانی نیروی زمینی سپاه:

۴- اقدامات تیم‌های سیار بهداشتی درمانی اعزامی به روستاهای آق قلا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *