7 گلی که بیرانوند خورد؛ چرا و چگونه؟!
۱ام بهمن ۱۳۹۶ ورزشی

ورزش سه: علیرضا بیرانوند تا اینجای فصل ۷ گل خورده و درون صورت حفظ روند فعلی می تواند رکوردی تاریخی داشته باشد. او که فصل پیش نیز درون پرسپولیس حضور داشت بنابراين از کلین شیت های متوالی و کسب قهرمانی، برای تکرار این مقام لیگ هفدهم را آغاز کرد ولی اتفاقاتی درون خلال فصل رخ داد که محبوبیت او را نزد هواداران کمتر کرد و حتی صحبت هایی مبنی بر حضورش درون تیم های نظامی نیز شنیده شد ولی درون نهایت او درون پرسپولیس ماند و درون ۱۹ بازی، تنها ۷ گل خورد تا آماری نزدیک به سه بازی یک گل را ثبت کند. ولی این ۷ توپ چگونه وارد دروازه پرسپولیس شدند؟!

۱) تراکتورسازی (فرزاد حاتمی- ۴۱)

درون دومین هفته از لیگ هفدهم، پرسپولیس درون تبریز به مصاف تراکتورسازی رفت و خیلی زود با گل منشا پیش افتاد ولی درون اواخر نیمه اول روی اشتباه عجیب شجاع خلیل زاده، فرزاد حاتمی درون موقعیتی شبیه تک به تک قرار گرفت و بنابراين از ورود به محوطه جریمه توپ را به گوشه دروازه بیرانوند فرستاد و او علی رغم تلاش، نتوانست مانع از گلزنی حاتمی شود. ولي پرسپولیس درون نهایت بازی را بُرد.

۲) سیاه جامگان (امیر محمد پناهی- ۸۵)

توپ درون میانه میدان به دستِ بازیکن سیاه جامگان برخورد کرد ولی داور دستور به ادامه بازی داد، سپس شاکری درون محوطه جریمه پاس به بیرون را ارسال کرد که این توپ بنابراين از برخورد با ماهینی به پناهی رسید تا او با یک لمس توپ روی خط محوطه شش قدم، دروازه پرسپولیس را باز کند. سرخ ها درون ادامه موفق به گلزنی نشدند.
 
۳) پیکان (مرتضی آقاخان- ۴)

بازیکن شوت زن پیکانی ها درون همان موقعیت اول پشت ضربه ایستگاهی ایستاد و گلزنی کرد! گل را مرور کنیم: آقاخان از پشت محوطه جریمه شوتی سرکش را روانه دروازه کرد، از بالای سر طارمی که میتوانست بیشتر بپرد گذشت و باتوجه به قدرت بالا و قوسی که داشت، به دور از دستان بیرانوند درون دروازه پرسپولیس قرار گرفت تا بازی با همین یک گل خاتمه یابد.

۴) سپاهان (مروان حسین- ۶۱)

مهاجم عراقی تیم سپاهان چهارمین گلزن فصل به علیرضا بیرانوند بود. او روی سانتر جعفری از نقطه کرنر و بنابراين از خروج اشتباه بیرانوند سرزنی کرد و ضربه مروان که از پشت شش قدم زده شده بود، درون دروازه پرسپولیس آرام گرفت.

۵) سپاهان (جلال علی محمدی- ۸۷)

رضا میرزایی از سمت چپ خط دفاع پرسپولیس نفوذ کرد و توپ را به سمت راست محوطه جریمه، جایی که علی محمدی آزادانه حضور داشت فرستاد و ضربه نه چندان پرقدرت او به شکلی عجیب وارد دروازه پرسپولیس شد تا پیروزی بار دیگر از دست سرخ ها برود.

۶) فولاد (رحیم زهیوی- ۸۹)

این گل را هم می توان به پای بیرانوند نوشت. درون حالی که یک دقیقه به پایان بازی مانده بود، بار دیگر نفوذ از سمت چپِ پرسپولیس شکل گرفت و توپ دقیقا به جایی فرستاده شد که علی محمدی هم از همان جا گلزنی کرده بود و این بار زهیوی توپ را وارد دروازه کرد. این گل درون حالی زده شد، که بیرانوند به صورت نصفه و نیمه توپ را مهار کرده بود ولی درون نهایت وارد دروازه شد.

۷) گسترش فولاد  (اسماعیل فرهادی- ۷۲)

موسوی بنابراين از دریبل چند بازیکن به پشت محوطه جریمه پرسپولیس رسید و پاسی را پشت دفاع برای فرهادی ارسال کرد و او نیز دروازه پرسپولیس را به آسانی باز کرد تا هفتمین گل خورده بیرانوند درون هفته بیستم رقم بخورد. ولي گلر سرخ ها خوش شانس بود که درون آخرین دقیقه از بازی، نعمتی ناجی تیمش شد و گل تساوی را به ثمر رساند.


مطالب پیشنهادی