به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی هنگ ماکو در جمع خبرنگاران گفت: تاکنون اقدامات مؤثری در خصوص تردد غیرمجاز در مرزهای کشور توسط مرزبانان انجام شده که امسال نیز این اقدامات به همان شدت و جدیت در مرزها ادامه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه مقابله با ترددهای غیر مجاز در مرز از وظایف ذاتی مرزبانان است، عنوان کرد: سال گذشته با تلاش مأموران مرزبانی در سراسر کشور، از تردد بیش از ۸۰۰ هزار نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در مرزهای کل کشور ممانعت شد که ۷۰ هزار نفر از این آمار مربوط به استان آذربایجان غربی بوده است.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: بعضاً به دنبال برخی فراخوان‌ها در اروپا، اتباع بیگانه تصمیم به مهاجرت می‌گیرند ما نیز به عنوان مرزبان هرگونه تردد غیر مجاز بدون پاسپورت و بدون برگه قانونی را تخلف و جرم دانسته و با آنها برخورد می‌کنیم.

سردار رضایی با اشاره به هماهنگی‌های اطلاعاتی مرزبانان ایران و ترکیه ادامه داد: تعاملات بین دو کشور در راستای مقابله با قاچاق کالا، اسلحه و… همانند سال‌های گذشته به قوت خود پا برجاست.

وی همچنین به فعالیت کولبران اشاره کرد و گفت: مشروعیت فعالیت کولبران مشخص است و قطعاً این افراد مورد حمایت مرزبانان هستند اما آن دسته از افراد که به صورت نامحسوس کالاهای غیر مجاز را از مرزهای زمینی و دریایی جا به جا می‌کنند، نمی‌توانند خود را کولبر بنامند.

فرمانده مرزبانی ناجا در پایان تأکید کرد: رسانه‌ها و مسئولان باید در انتقال مفهوم صحیح “کولبری” به مردم توجه ویژه‌ای داشته باشند تا نقشه سودجویان محقق نشود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *