به گزارش خبرگزاری مهر، سردار علیرضا مظاهری اظهار کرد: در پی اخبار دریافتی مبنی بر اینکه فردی با هویت مشخص در شهرستان اسفراین اقدام به تصرف غیرقانونی اراضی ملی کرده موضوع در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

مظاهری بیان کرد: ماموران انتظامی پس از هماهنگی قضایی و به همراه نماینده اداره راه و شهرسازی اسفراین به محل اعزام و مشخص شد متهم نسبت به دیوارکشی دور زمینی حدود ۴۳۵ متر مربع که هیچگونه مدرک دال برمالکیت آن نداشته و جزء اراضی ملی بود، اقدام کرده است.

وی با اینکه با دستور مقام قضایی از ادامه کار وی جلوگیری شد، گفت: برابر نظر کارشناسان ارزش این زمین یک میلیارد ریال برآورد شده که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

این مقام ارشد انتظامی در خراسان شمالی افزود: انجام گشت زنی مستمر بر اراضی ملی و برخورد قاطع دستگاه قضائی با متصرفین اراضی ملی، اتخاذ سیاست های کیفری مناسب در برخورد با پدیده زمین خواری، اطلاع رسانی و بهره گیری از سیستم های اطلاعاتی نوین، کدهای رهگیری، نظارت و افزایش هزینه جرم در برخورد با زمین خواران را از راهکارهای مهم پیشگیری از سوء استفاده افراد فرصت طلب از اراضی ملی دانست.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *