90tv.ir | وبسایت رسمی نرم افزار ۹۰ - ضرب‌الاجل ۷۲ ساعته آجورلو به تاج و فدراسیون فوتبال برای رسیدگی به اتفاقات بازی پرسپولیس
۹ام دی ۱۳۹۶ ورزشی

وبسایت رسمی نرم افزار نود – مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی درون نامه‌ای، فدراسیون فوتبال را تهدید کرد که اگر طی ۷۲ ساعت آتی نسبت به اتفاقات دیدار دیروز اقدام نکند، موضوع را به بخش‌های دیگر می‌کشاند.

به گفته وب سایت نود و به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، مصطفی آجورلو درون نامه‌ای شدیداللحن از رئیس فدراسیون فوتبال درخواست کرد نسبت به برخوردی قاطع با متخلفین و مرتکبین بی‌اخلاقی‌های روز گذشته (جمعه) ورزشگاه آزادی اقدام شود. متن این نامه به شرح زیر هست:

«بسمه تعالی
برادر ارجمند، جناب آقای مهدی تاج
ریاست محترم فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران

با سلام و احترام،
با صلوات بر محمد و آل محمد، پیرو اتفاقات تلخ ورزشگاه آزادی درون مسابقات روز گذشته تیم‌های فوتبال تراکتورسازی و پرسپولیس با دقت به ابعاد گسترده این ناهنجاری‌ها لازم هست مواردی را به اطلاع جنابعالی برسانم:

اول؛ نخستین هدف و رسالت ما درون حوزه ورزش تقویت انسجام و اتحاد ملی درون حوزه ورزش و جوانان با تقویت زیرساخت‌های فوتبال حرفه‌ای و ایجاد فضایی اخلاقی و فرهنگی درون ورزشگاه‌های کشور هست. برهمین پايه درون طول سالیان گذشته و دوران مسئولیت درون باشگاه تراکتورسازی همواره بر ضرورت اتحاد و انسجام ملی و پیشگیری از بروز هرگونه اختلاف و چند دستگی تأکید نموده و از کلیه عوامل باشگاه و ظرفیت‌های موجود درون راستای تحقق این هدف دسترس نموده‌ایم. عصبانیت و نارضایتی شدید امروز هواداران تراکتورسازی از وقوع بی‌اخلاقی‌های هماهنگ و پیش‌بینی شده و حتی سازمان یافته از جانب برخی عوامل تیم رقیب روی سکوهای ورزشگاه آزادی هست که یکی از سیاه‌ترین روزها درون تاریخ فوتبال حرفه‌ای کشور را رقم زدند.

دوم؛ کاپیتان تیم فوتبال تراکتورسازی، آقای مهدی کیانی روز گذشته با تصویر کاپیتان مرحوم باشگاه پرسپولیس، هادی نوروزی وارد زمین شد تا دیگر شاهد ادامه تنش‌ها و رفتارهای ناشایست گذشته روی سکوها نباشیم. درون واقع باشگاه تراکتورسازی حسن نیت خودش را درون عمل نشان داد، ولی درون طرف مقابل نه تنها شاهد رفتار مشابهی نبوده‌ایم، بلکه می‌بینیم به صورت سازمان یافته از هواداران خود می‌خواهند تا به فحاشی و توهین به میلیون‌ها نفر از مردم شریف ایران بپردازند و فضای ورزشگاه را آلوده و ناپاک کنند. اگر هدف از انجام مسابقات ورزشی بالا بردن نشاط و روحیه درون جامعه هست، چطور می‌توانیم بپذیریم که یک مسابقه فوتبال به پایگاه نفرت‌پراکنی جمعی و قومیتی مبدل شود و درون قبال این اتفاقات تلخ و شرم‌آور سکوت کنیم؟ اعتراض اینجانب به فاجعه‌ای از پیش تعیین شده و سازمان یافته به منظور از بین بردن اتحاد و انسجام ایران اسلامی هست که نیازمند برخورد قاطع و مدبرانه از جانب جنابعالی و ولي سایر دستگاه‌های ذیصلاح هست. روز گذشته درون ورزشگاه آزادی شاهد اراده ناپاکی بودیم که اهداف دشمنان ایران اسلامی را دنبال می‌کرد. با این وجود که به ضرورت حل و فصل موضوعات فوتبالی درون داخل حوزه فوتبال علاقه‌مند می‌باشم، از جنابعالی تقاضا دارم با برخورد جدی و قاطع خود مانع از خروج این مسئله از حوزه فوتبال و ورود به بخش‌های دیگر گردید.

سوم؛ از منظر فوتبالی و براساس توصیه‌های صریح فدراسیون جهانی فوتبال و کنفدراسیون فوتبال آسیا، نژادپرستی یکی از زشت‌ترین پدیدهای موجود درون ورزش و فوتبال جهان هست که با جدیت مورد برخورد قاطع قرار می‌گیرد. نهادهای بین‌المللی رفتار نژادپرستانه درون حوزه فوتبال را بر نمی‌تابند، بدیهی هست که این عمل از منظر فرهنگ اسلامی و ایرانی نیز تا چه حد ناپسند و غیرقابل تحمل هست. درون چنین شرایطی چطور می‌توان برابر توهین‌های نژادی که درون یک مسابقه فوتبال اتحاد و انسجام یک ملت را هدف قرار داده بود سکوت کرد؟ انتظار من درون طول مسابقه روز گذشته این بود که عوامل اجرایی تا زمان برطرف شدن این رفتارها اجازه برگزاری بازی را ندهند و یا مسابقه را متوقف سازند. درون طول بازی نیز این مسئله بارها به تیم داوری و ناظران گوشزد شد، ولی انگار تنها هدف غایی برگزاری بازی به قیمت از دست رفتن تمامي ارزش‌هاست.

چهارم؛ بدین‌وسیله مراتب ناراحتی و نارضایتی مردم شریف آذربایجان و بالاخص خانواده‌های معظم شهدا، همچنین جانبازان و اسرای مظلوم این خطه را اعلام می‌نمایم که برگزاری یک مسابقه ورزشی موجب اهانت به ساحت مقدس یکی از اقوام بزرگ و قهرمانان دلاور این سرزمین گردیده هست. همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند: «آذربایجان سر ایران هست» و این حقیقت با دلاوری‌های غیور مردان این سرزمین همچون باکری‌ها درون طول تاریخ به اثبات رسیده هست. فرد فرد ملت شریف ایران قدردان زحمات و رشادت‌های قهرمانان آذربایجان سرافراز هست و آحاد ملت نسبت به شعارهای نژادپرستانه‌ای که از روی جهل یا عناد وحدت و انسجام این سرزمین را تهدید می‌کند قطعاً اعلام برائت می‌نمایند.

برهمین پايه از جنابعالی درخواست می‌کنم درون راستای دقت به خواسته میلیون‌ها نفر از مردم شریف ایران نسبت به برخورد قاطع و عاجل درون کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام فرمایید. درون غیر این‌صورت علی‌رغم میل باطنی طی ۷۲ ساعت آتی نسبت به ارجاع موضوع به مراجع ذیصلاح اقدام می‌نماییم.

 

۲۰۵۱


مطالب پیشنهادی