خرید لباس ورزشی بازی جنجالی قرمزها ، برتری استقلال و توقف سپاهان

 دهمین دوره مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاههای کشور از روز دوشنبه گذشته آغاز شد. یکی از نکات جالب توجه در هفته اول لیگ دهم باز شدن دروازه ها در تمام دیدارها بود و هیچ مسابقه ای بدون رد و بدل شدن گل به اتمام نرسید.    به گزارش خبرنگار ورزشی ، در ديدار افتتاحيه تیم استقلال توانست برابر شهرداري تبريز تیم تازه صعود کرده به ليگ برتر، به يک پيروزي پرگل دست پيدا کنند. اين بازي جذاب، پرگل و تماشايي در پايان به برتري 3 بر 2 تيم استقلال انجاميد و نخستين پيروزي در کارنامه مربيگري پرويز مظلومي در جمع آبي پوشان تهراني به ثبت رسيد. تيم شهرداري در دقيقه 3 اين بازي توسط سعيد دقيقي به گل اول رسيد اما تيم استقلال با فشاري که روي دروازه تيم ميزبان آورد، 25 دقيقه بعد توسط آرش برهاني به گل تساوي دست يافت.
دو تيم در پايان نيمه اول با نتيجه تساوي يک بر يک به رختکن رفتند اما در نيمه دوم اين تيم استقلال بود که با درخشش ميلاد ميداودي دوبار در دقايق 56 و 59 توسط همين بازيکن به گل رسيد و اختلاف خود با تيم ميزبان را به دو گل رساند. در شرايطي که تيم استقلال از موقعيت هاي گلزني خود روي دروازه شهرداري تبريز بهره اي نبرد، اين تيم تبريزي در دقيقه 87 توسط علي کريمي به گل دوم رسيد و براي تغيير نتيجه اميدوار شد اما نتوانست مقابل دفاع آبي پوشان راه به جايي ببرد و در نهايت تن به شکست 3 بر 2 داد. شهرداري تبريز که به عنوان صدرنشين گروه ” الف ” مسابقات ليگ دسته اول باشگاه هاي کشور به ليگ برتر صعود کرده است، بعد از 26 هفته شکست خورد.
در ادامه ديدارهاي روز نخست از هفته اول تيم هاي پاس همدان و مس کرمان در ورزشگاه قدس شهر همدان به مصاف هم رفتند که جدال آنها در پايان به برتري يک برصفر تيم ميزبان انجاميد. تک گل پيروزي تيم پاس را در اين ديدار خانگي فرهاد خيرخواه در دقيقه 53 به ثمر رساند و سه امتياز شيرين را در کارنامه اين تيم به ثبت رساند.
در دیگر دیدار تیم های ذوب آهن اصفهان و پيکان قزوين هم به مصاف هم رفتند که شاگردان منصور ابراهيم زاده موفق شدند با نتيجه 2 بر يک حريف خود را شکست دهند. گلهاي ذوب آهن را در اين ديدار خلعتبري ( 13 پنالتي و 35 ) و تک گل پيکان را عباسفرد ( 32 ) به ثمر رساندند. رجب زاده نيز در دقيقه 67 با دريافت دومين کارت زرد اولين اخراجي ليگ دهم لقب گرفت.
در آخرين ديدار دوشنبه هم بازی تيم هاي فوتبال فولاد خوزستان و استيل آذين با پيروزي استيل آذين به پايان رسيد. در اين ديدار که به قضاوت خداداد افشاريان برگزار شد تيم پرستاره استيل آذين که در فصل نقل و انتقالات بازيکنان مطرح و خبرسازي را به خدمت گرفته بود، با نتيجه 1 بر صفر بر فولاد خوزستان غلبه کرد. يک گل اين ديدار را ميلاد زنيدپور ( 87 ) به ثمر رساند.
برتري پرسپوليس با جنجال تماشاگران تبريزي ! تيم فوتبال پرسپوليس با نتيجه يك بر صفر تراكتورسازي تبريز را شكست داد. غلامرضا رضايي در دقيقه 46 براي پرسپوليس گلزني كرد تا سرخپوشان تهراني با همين تك گل به برتري برسند و سه امتياز اول را در ليگ برتر كسب كنند. درگيري لفظي تماشاگران دو تيم از ابتداي مسابقه آغاز شد و در اواخر مسابقه نيز تماشاگران تبريزي برخي از صندلي‌هاي ورزشگاه را شكستند و آنها را به كنار زمين پرتاب كردند و برخي از آنها را نيز آتش زدند. تماشاگران تبريزي در ابتداي مسابقه نيز به سمت عكاسان بطري آب پرت مي‌كردند. استفاده از الفاظ نامناسب از سوي تماشاگران دو تيم تلويزيون را وادار به قطع صداي ورزشگاه آزادي كرد به طوري كه گزارشگر داخل استوديو دقايق زيادي از نيمه دوم را گزارش كرد.
سپاهان مقابل راه‌آهن متوقف شد تيم فوتبال سپاهان با تساوي يک بر يک مقابل راه‌آهن متوقف شد. شاگردان رسول کربکندي در دقيقه 32 توسط امين متوسل زاده به گل رسيدند. در نيمه دوم شاگردان امير قلعه نويي که در نيمه اول هم چند موقعيت را از دست دادند بر بازي تسلط پيدا کردند و در دقيقه 50 توسط رضا عنايتي به گل تساوي رسيدند.
 
 
نتایج کامل هفته اول لیگ برتر نتایج کامل هفته اول لیگ برتر به این شرح است :
 
شهردارى تبريز ۲ (دقيقى و كريمى) – استقلال ۳ (برهانى و ميداودى ۲ گل)
 
پاس ۱ (خير خواه) – مس صفر
 
ذوب آهن ۲ (خلعتبرى ۲ گل) – پيكان ۱ (عباسفرد)
 
فولاد صفر – استيل آذين ۱ (زنيدپور)
 
راه آهن ۱ (متوسل زاده) – سپاهان ۱ (عنايتى)
 
سايپا ۱ (خيرى) – صباى قم صفر
 
ملوان ۱ (نزهتى) – نفت ۱ (رفيعى)
 
پرسپوليس ۱ (رضايى) – تراكتورسازى صفر
 
شاهين ۱ (حيدرى) – صنعت نفت ۲ (ميرطرقى و عرب)
 

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در خرید